Dziewięcioosobowa (dwie zawodniczki i siedmiu zawodników) reprezentacja Polski wystąpi w turnieju tenisa stołowego w Europejskich Igrzyskach Młodzieżowych, które odbędą się w fińskim Pajulahti od 27 czerwca do 4 lipca.

W składzie Biało-Czerwonych znaleźli się: Barbara Jabłonka, Piotr Mańturz (oboje RSSiRON Start Radom), Magdalena Sutkowska-Pawłasek (ATS Stargard), Marcin Mroczka (SR-S Szansa Start Gdańsk), Kamil Kowalski (IKS Start Kraków), Marcin Zieliński (KS Bogoria Grodzisk Mazowiecki), Maksym Chudzicki (KS Bronowianka Kraków), Dominik Bartosik (Start Skierniewice), Jakub Ostoja-Solecki (WZSN Start Wrocław).

W sztabie szkoleniowym są trenerzy Andrzej Ochal, Xu Kai, Marek Biernat i Marta Smętek.

W rywalizacji paratenisistów stołowych mogą startować osoby w wieku od 12 do 23 lat. Zgłoszonych jest 72 niepełnosprawnych z 20 krajów. Zagrają w singlu i zawodach drużynowych.

W całej imprezie w Finlandii młodzi niepełnosprawni sportowcy walczyć będą m.in. w pływaniu, lekkiej atletyce, judo i koszykówce na wózkach. Łącznie zgłoszeni są reprezentanci 27 państw.

Przylot ekip zaplanowany jest na 27 czerwca, treningi odbędą się od 28 do 30 czerwca, a właściwa rywalizacja w terminie 1-3 lipca.