Europejska Unia Tenisa Stołowego wprowadziła kilka zmian do rozgrywek pucharowych od nowego sezonu.

W fazie grupowej Ligi Mistrzów i Ligi Mistrzyń w sezonie 2020/2021 wystartuje 12 drużyn. Osiem ekip z najwyższym rankingiem będzie miało zapewniony udział w zmaganiach grupowych. O pozostałe cztery miejsca walczyć będzie osiem zespołów w rundzie przedwstępnej. Od nowego sezonu zmianie ulegnie system punktacji spotkań w fazie grupowej. Za triumf 3:0 lub 3:1 zespoły otrzymają trzy punkty. Przy wyniku 3:2 zwycięzca wzbogaci się o dwa „oczka” a przegrany dopisze do swojego dorobku jeden punkt.

Po rozegraniu rundy kwalifikacyjnej, drużyny zostaną podzielone na cztery grupy po trzy zespoły. W Lidze Mistrzyń po zakończeniu fazy grupowej do ćwierćfinałów awansują dwa najlepsze zespoły z każdej grupy. W Champions League mężczyzn zrezygnowano ze spotkań 1/4 finału. Triumfatorzy każdej grupy awansują bezpośrednio do półfinałów.

Zespoły, który przegrały rywalizację w rundzie przedwstępnej Champions League zagrają w drugiej rundzie (faza grupowa) Pucharu Europy. Z kolei drużyny, które zajmą drugie miejsca w fazie grupowej Ligi Mistrzów uzyskają prawo gry w ćwierćfinale Pucharu Europy. Wśród kobiet do ćwierćfinałów Pucharu Europy awansują zespoły, które zajęły ostatnie pozycje w fazie grupowej Ligi Mistrzów.

Od 2021 roku Europejska Unia Tenisa Stołowego chce wystartować z nowymi rozgrywkami – Europe Trophy. Na ten moment nie podano jednak szczegółów, jak mają wyglądać zmagania w nowym pucharze.