W pierwszym meczu barażowym, którego stawką jest gra w LOTTO Superlidze 2026/27, Energa Morliny Ostródzianka Ostróda wygrała u siebie ze Stalą Bielsko-Biała 6:4.
Punkty zdobyli: dla gospodarzy Kuba Kwapiś 2,5, Maksymilian Miastowski 2, Łukasz Sokołowski 1,5; dla gości – Artur Grela 1,5, Daniel Bąk 1, Piotr Szary 1, Szymon Kolasa 0,5.
Rewanżowy mecz odbędzie się 19 maja (wtorek) w Bielsku-Białej.
Drużyna z Ostródy jest mistrzem pierwszoligowej grupy północnej, a zespół Stali – południowej.
Natomiast w barażu o awans do kobiecej Ekstraklasy, w dniach 23 maja i 6 czerwca, rywalizować będą Wamet KS Dąbcze i English Perfect AZS UWM Olsztyn.
Kluby, które przegrają w dwumeczach, będą miały jeszcze jedną szansą – zmierzą się z przedostatnimi ekipami z męskiej LOTTO Superligi (TTcup.com Polonia Wąchock) i żeńskiej Ekstraklasy (Lalak AZS UMCS Lublin).
Wynik:
Energa Morliny Ostródzianka Ostróda – Stal Bielsko-Biała 6:4
Łukasz Sokołowski – Szymon Kolasa 3:1
Maksymilian Miastowski – Artur Grela 3:1
Kuba Kwapiś – Daniel Bąk 3:0
Jacek Mitas – Piotr Szary 0:3
Łukasz Sokołowski – Daniel Bąk 1:3
Maksymilian Miastowski – Piotr Szary 3:0
Jacek Mitas – Artur Grela 2:3
Kuba Kwapiś – Szymon Kolasa 3:2
Maksymilian Miastowski/Jacek Mitas – Artur Grela/Szymon Kolasa 0:3
Łukasz Sokołowski/Kuba Kwapiś – Daniel Bąk/Piotr Szary 3:2







