Klub Tenisa Stołowego Enea Siarkopol Tarnobrzeg, w tym roku po raz 30 w historii zdobył tytuł drużynowego mistrza Polski kobiet . Od 1991 roku tarnobrzeskie mistrzynie schodziły z podium tylko raz w 2006 roku. Wszystkie tytuły zespół zdobywał pod kierunkiem trenera Zbigniewa Nęcka. Podczas okolicznościowej uroczystości w Zamku Dzikowskim w Tarnobrzegu klub podziękował swoim Sponsorom, Mecenasom i Przyjaciołom za okazane wsparcie. Zaproszeni goście, z rąk Prezesa Polskiego Związku Tenisa Stołowego Dariusza Szumachera otrzymali dwa komplety pamiątkowych medali: mistrzowskie 30-lecia a także okolicznościowe z okazji jubileuszu 90-lecia związku.

„To nie jest przypadek, że w historii tej dyscypliny przez 30 lat KTS ze swoimi sponsorami świętował złote medale. Chciałbym gorąco pogratulować wszystkim , którzy wspierają ten klub. To ogromne znaczenie i wielka satysfakcja, że mamy tak silny klub który także w Europie jest mocno rozpoznawalny”– zaznaczył Prezes Szumacher.

Obecna na uroczystości Anna Krupka, Sekretarz Stanu w Ministerstwie Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu podkreślała rangę sukcesów KTS Enea Siarkopolu Tarnobrzeg: „Dziękujemy całemu sztabowi szkoleniowemu i zawodniczkom , które są naszą dumą zarówno w krajowych rozgrywkach jak i na arenie międzynarodowej”

Mecenas sportu, Europoseł Tomasz Poręba przyznał: „Dzięki tym dobrym emocjom, które zbudowaliśmy wspólnie przez te ostatnie lata można było osiągnąć ten sukces , który jest absolutnie unikatowy w skali europejskiej , a w skali polskiej to już szczególnie”.

„Obiecuję dalsze wsparcie i mam nadzieję na sukcesy w Lidze Mistrzów w przyszłym sezonie, a kolejny złoty medal mistrzostw Polski to już raczej taki obowiązek”; dodał z uśmiechem Poseł na Sejm RP Krzysztof Sobolewski.

W uroczystości uczestniczyli także Wicemarszałek Województwa Podkarpackiego Ewa Draus, prezydent Tarnobrzega Dariusz Bożek. Ewa Draus wyraziła uznanie dla budowanej przez lata pozycji klubu: „To efekt ciężkiej pracy, zarówno trenera, zawodniczek jak i Pani Menadżer (Barbary Tereszkiewicz-Stach), która tworzy dobry klimat wokół klubu i pozyskuje coraz szersze grono ambasadorów zarówno wspierających jak i kibicujących zespołowi”.

Powody do satysfakcji z dobrze zainwestowanych środków przede wszystkim na promocję mieli również przedstawiciele władz z firm-sponsorów klubu. Prezes Zarządu Enea S.A. Paweł Szczeszek gratulował: „Bardzo się cieszę, że możemy brać udział w tym przedsięwzięciu mając swój chociaż niewielki udział pomagając drużynie – tenis stołowy jest dla nas ważny a Natalia Partyka (była zawodniczka tarnobrzeskiej drużyny, reprezentantka Polski – przyp. red.) jest twarzą marki, więc jesteśmy blisko sercem z tą dyscypliną sportu” .

Z kolei Prezes Zakładów Chemicznych “Siarkopol” Wojciech Brzezowski podkreślił, że Tarnobrzeg od lat kojarzony jest i będzie z historią żeńskiego tenisa stołowego w Polsce: „Jest ona pisana przez KTS Tarnobrzeg złotymi zgłoskami, zarówno w kraju jak i w Europie. Tak jak w wielu krajach pojawiają się kluby, o których mówi się {galaktyczne} i tutaj w tenisie stołowym ten klub można śmiało właśnie w ten sposób nazwać”.

Prezydent Tarnobrzega Dariusz Bożek chwalił sponsorów: „Gdyby nie Państwa dobra wola i wsparcie to tych sukcesów by nie było. Dzisiaj każdy z obecnych na tej sali może poczuć się jako współojciec albo współmama tego sukcesu”.

Na uroczystości byli obecni także wiceprezes ds. korporacyjnych Enea S.A. Tomasz Szczegielniak,  Prezes  Zarządu Enea Połaniec S.A. Bogusław Rybacki, oraz Joanna Serafin-Osmala Kierownik Zespołu ds.PR i Komunikacji Enea Połaniec S.A. W okolicznościowych wystąpieniach zarówno wspomniani samorządowcy jak i sponsorzy zgodnie podkreślali wspólną satysfakcję z sukcesów osiąganych przez tenisistki stołowe, co ma przełożenie na rozpoznawalność marki i wymierne efekty promocyjne oraz wizerunkowe firm wspierających.

„Moją dewizą jest to, że nie zwycięża trener, ani poszczególna zawodniczka ale triumfuje team” – przypomniał trener Zbigniew Nęcek . Jednocześnie zapowiedział dalszy rozwój sportowy klubu, także w zakresie popularyzacji tenisa stołowego w mieście nad Wisłą. Od września w Szkole Podstawowej nr 10 w Tarnobrzegu , zostanie utworzona klasa sportowa o profilu tenis stołowy. Niebawem w ramach akcji „Wakacje z rakietką”, zaplanowano turnieje dla dzieci oraz warsztaty popularyzujące tenis stołowy skierowane do nauczycieli szkół i rodziców uczniów.

30 tytuł mistrzowski tarnobrzeska drużyna wywalczyła przed kilkoma tygodniami po zwycięskich finałach z KU AZS UE Wrocław dwukrotnie po 3:1 . Był to jednocześnie 15 z rzędu triumf na arenie krajowej dla drużyny z Tarnobrzega. Bohaterką gier finałowych okazała się Niemka Han Ying – wygrała wszystkie 4 pojedynki – straciła tylko seta. W składzie 30-krotnych Drużynowych Mistrzyń Polski były też; kapitan zespołu Kinga Stefańska a także Julia Ślązak Agata Zakrzewska i dwie inne zagraniczne zawodniczki ; Rumunka Elizabeta Samara i Białorusinka Wiktoria Pavlovich. Z powodu pandemii w tym sezonie nie mogła ani razu wystąpić Li Qian, Indywidualna Mistrzyni Europy. W europejskiej Lidze Mistrzyń Enea Siarkopol triumfowała w sezonie 2018/19. Rok wcześniej było to trzecie miejsce, a w latach 2015/16 oraz 2016/17 tarnobrzeski zespół zajmował drugie miejsca. W dorobku klubu jest także Puchar ETTU.

inf. prasowa KTS Enea Siarkopol Tarnobrzeg