Tenisistki stołowe Enea Siarkopolu Tarnobrzeg po raz 32. w historii wywalczyły tytuł drużnowych mistrzyń Polski! W finałach fazy play off tarnobrzeżanki dwukrotnie okazały się lepsze od KS AZS UE Wrocław.

To był wspaniały sezon dla podopiecznych trenera Zbigniewa Nęcka. Ekipa z Podkarpacia w 2024 roku sięgnęła po złote medale w Lidze Mistrzyń i nie miała sobie równych w krajowych rozgrywkach.

W finałach fazy play off Enea Siarkopol dwukrotnie pokonał w stosunku 3:0 KS AZS UE Wrocław. W rewanżu po jednym „oczku” dla drużyny z województwa podkarpackiego wywalczyły Fu Yu, Elizabeta Samara i Natalia Bajor.

Oprócz Portugalki, Rumunki i Polki w szeregach podkarpackiej ekipy w sezonie 2023/2024 wystąpiły także Kinga Stefańska, Han Ying i Łucja Kobosz.

Tenisistki stołowe Enea Siarkopolu Tarnobrzeg w zakończonych właśnie rozgrywkach Ekstraklasy były bezbłędne. Najpierw podopieczne trenera Zbigniewa Nęcka z kompletem zwycięstw wygrały rundę zasadniczą, a następnie w półfinałach pokonały Bebetto AZS UJD Częstochowa.

Wrocławianki sezon 2023/2024 kończą ze srebrnymi medalami. Brązowe krążki zdobyły przedstawicielki SKTS-u Sochaczew i Bebetto AZS UJD Częstochowa.

Podczas czwartkowego spotkania oficjalnie swoją karierę zakończyła Li Qian, wieloletnia zawodniczka miejscowego KTS-u i jedyna reprezentantka naszego kraju, która stanęła na podium Mistrzostw Świata.

KTS Enea Siarkopol Tarnobrzeg – KS AZS UE Wrocław 3:0
Yu Fu – Solomiya Brateyko 3:0 ()
Elizabeta Samara – Katarzyna Węgrzyn 3:2 ()
Natalia Bajor – Anna Węgrzyn 3:1 ()

Pierwszy mecz: 3:0 dla KTS-u.