KTS Enea Siarka Tarnobrzeg prowadzi po sześciu kolejkach w Ekstraklasie. W sobotę we własnej hali pokonała wicelidera SKTS Sochaczew 3:2.

Była to pierwsza w tegorocznych rozgrywkach ligowych porażka zespołu z Sochaczewa. Z kolei Enea Siarka od dziewięciu lat nie przegrała żadnego spotkania w ekstraklasie.

Bohaterką meczu w Tarnobrzegu była Elizabeta Samara, która wygrała dwa pojedynki. W pierwszym pokonała Magdalenę Sikorską, a w kolejnym Irinę Ciobanu.

Z kolei grająca w barwach Enea Siarki Amerykana Wu Yue najpierw uległa liderce SKTS Ciobanu w pięciu setach, a potem w kończącym mecz pojedynku w trzech setach zwyciężyła Sikorską.

Natomiast reprezentantka Enea Siarki Kinga Stefańska przegrała rywalizacje z Darią Łuczakowską.

KTS Enea Siarka Tarnobrzeg – SKTS Sochaczew 3:2

1. Elizabeta Samara – Magdalena Sikorska 3:1
  2. Wu Yue – Irina Ciobanu 2:3
  3. Kinga Stefańska – Daria Łuczakowska 2:3
  4. Elizabeta Samara – Irina Ciobanu 3:0
  5. Wu Yue – Magdalena Sikorska 3:0