29. tytuł mistrza Polski jest celem Enea Siarki Tarnobrzeg w ekstraklasie tenisistek stołowych. „Rozgrywki traktujemy bardzo poważnie, solidnie, profesjonalnie” – powiedział trener kadry narodowej i Enea Siarki Zbigniew Nęcek.

W lidze polskiej jest konkretny cel. Chcemy po raz 29. zdobyć zaszczytny tytuł drużynowego mistrza Polski – powiedział Nęcek.

Szkoleniowiec przypomniał, że ubiegłoroczny sezon był dla tarnobrzeskiego najlepszym w historii klubu.

– Wygrywając Ligę Mistrzyń zostaliśmy najlepszą drużyna w Europie. Natomiast w kraju po raz 28. zdobyliśmy tytuł drużynowego mistrza Polski – przypomniał.

Szkoleniowiec podkreślił, że w składzie Enea Siarka pojawi się tylko jedna nowa zawodniczka. To Amerykanka Wu Yue. Aktualnie zajmuje ona 35. miejsce w światowym rankingu.

– Wu Yue i trenerowi reprezentacji Stanów Zjednoczonych zależało, żeby w okresie przedolimpijskim grała w silnym klubie europejskim. My takim jesteśmy. Będziemy współpracować przynajmniej do igrzysk w Tokio – wyjaśnił Nęcek.

W najbliższym sezonie w tarnobrzeskiej drużynie zagrają także: Li Qian, Chinka Gu Ruochen, Niemka Han Ying, Białorusinka Wiktoria Pawłowicz, Rumunka Elizabeta Samara, Kinga Stefańska, Agata Zakrzewska oraz Julia Szczepanik.

Trener kadry narodowej zaznaczył także, że liderka tarnobrzeskiego zespołu Li Qian wystąpi we wrześniowych Drużynowych Mistrzostwach Europy we francuskim Nantes.

– Wcześniej z bardzo ważnych przyczyn natury osobistej nosiła się ona z możliwością zawieszeniem swoich występów do końca 2019 roku. Na miarę możliwości pomoże drużynie narodowej – dodał Nęcek.

Enea Siarka Tarnobrzeg tytuły mistrza Polski zdobywała w latach 1991-2005 oraz 2007-2019. Z kolei w sezonach 1989/90 i 2005/06 tarnobrzeżanki zdobyły wicemistrzostwo kraju.

Podopieczne Zbigniewa Nęcka od wielu lat są również liczącym się zespołem w rywalizacji międzynarodowej. W tym roku wygrały Ligę Mistrzyń.