Broniąca tytułu Enea Siarka Tarnobrzeg i Dartom Bogoria Grodzisk Mazowiecki – wystąpią w Lidze Mistrzów w sezonie 2019/20 – poinformowała europejska unia (ETTU). Do pucharowych rozgrywek zgłosiło się 77 drużyn – 35 kobiecych i 42 męskie.

Z tego grona, na podstawie światowego rankingu indywidualnego (brani są pod uwagę trzej najlepsi pingpongiści), 12 zespołów żeńskich i 16 męskich zostało zakwalifikowanych do Champions League. Pozostałe ekipy wystąpią w Pucharze ETTU.

W LM pań najwyżej rozstawiony jest TTC Berlin Eastside, który ma w składzie pięć zawodniczek z czołowej „50” listy międzynarodowej federacji. Najlepszy klub poprzedniego sezonu KTS Enea Siarka rozstawiona jest z „trójką”, a trener-menedżer Zbigniew Nęcek będzie miał do dyspozycji m.in. takie tenisistki stołowe, jak: mistrzyni Europy Li Qian, Białorusinka Wiktoria Pawłowicz, Rumunka Elizabeta Samara, Niemka Han Ying, Chinka Gu Ruochen i nowo pozyskana Wu Yue z USA.

W tych rozgrywkach wystąpi także Natalia Partyka w barwach czeskiego SKST Stavoimpex Hodonin; w jego kadrze jest np. Wing Nam Ng z Hongkongu.

W męskiej Lidze Mistrzów tytułu broni i najwyżej rozstawiony został rosyjski Fakieł Gazprom Orenburg. W tej ekipie grają m.in. Niemiec Dimitrij Ovtcharov, Białorusin Władimir Samsonow, Tajwańczyk Chuang Chih-Yuan i Portugalczyk Marcos Freitas, a nie ma już Chińczyka Yan Ana.

Z „siódemką” do losowania – zaplanowanego na 14 czerwca w Luksemburgu – przystąpi Dartom Bogoria, w składzie m.in. z Grekiem Panagiotisem Gionisem, Czechem Pavlem Siruckiem, Japończykiem Kaii Konishim i Markiem Badowskim.

Do FC Saarbruecken zgłoszony jest Patryk Zatówka; w poprzednim sezonie był w drugoligowych rezerwach.

Losowanie LM kobiet odbędzie się 15 czerwca.

Rozgrywki rozpoczną się w pierwszej połowie września, a zakończą pod koniec maja 2020 roku.

W Pucharze ETTU nie ma polskich drużyn, ale jest m.in. hiszpański klub Tecnigen Linares, który pozyskał Klaudię Kusińską.