Reprezentanci Francji – Emmanuel Lebesson i Jianan Yuan zostali w Monachium mistrzami Europy w grze mieszanej. Najlepszy polski duet – Samuel Kulczycki i Katarzyna Węgrzyn, odpadł w ćwierćfinale.

W finałowy meczu mistrzostw Starego Kontynentu w mikście zmierzyły się dwie najwyżej rozstawione pary – Emmanuel Lebesson i Jianan Yuan oraz Ovidiu Ionescu i Bernadette Szocs (Rumunia). Po czterosetowym boju zwyciężyli Francuzi 3:1 (8:11, 11:6, 11:5, 11:9).

Z brązowymi medalami start w Monachium zakończyli Robert Gardos i Sofia Polcanova (Austria) oraz finaliści poprzednich mistrzostw w Warszawie – Lubomir Pistej i Barbora Balazova (Słowacja).

Z polskich mikstów najlepiej w Niemczech zaprezentowali się Samuel Kulczycki i Katarzyna Węgrzyn. Byli mistrzowie Europy juniorów w tej konkurencji dotarli do ćwierćfinału, w którym musieli uznać wyższość Ovidiu Ionescu i Bernadette Szocs.

Po raz ostatni reprezentant Polski wywalczył złoty medal Mistrzostw Europy w grze mieszanej dwadzieścia lat temu. W 2002 roku Lucjan Błaszczyk grający w parze z Ni Xia Lian z Luksemburga sięgnęli po mistrzowski tytuł w Zagrzebiu.

Reprezentantów Polski w walce o medale wspiera Enea – Sponsor Generalny Polskiego Związku Tenisa Stołowego.