Stawką czwartkowego (12 stycznia) meczu Polska – Dania w Gdańsku będzie 2 miejsce na półmetku rywalizacji w grupie A2 eliminacji Drużynowych Mistrzostw Europy 2023. Początek spotkania o g. 16:30 w Centrum Szkolenia PZTS im. Andrzeja Grubby, przy ul. Meissnera 3.

W dotychczasowych meczach Polska przegrała z Portugalią 1:3, a Dania uległa Portugalii 0:3. W tej sytuacji portugalski zespół jest wyraźnym faworytem, bowiem poza kompletem punktów ma do rozegrania rewanżowe spotkania przed własną publicznością.

Dwie drużyny uzyskają bezpośredni awans do DME, które odbędą się we wrześniu w Malmoe. Trzecia reprezentacja będzie dalej grać w barażach.

Wiadomo, że Biało-Czerwoni prowadzeni przez Tomasza Krzeszewskiego rewanż z Danią, której trenerem jest Linus Mernsten, zagrają 30 stycznia w Roskilde. Nie ma jeszcze terminu spotkania Portugalia – Polska.

Duńczycy mają niezły zespół, który potrafi sprawiać niespodzianki. Rok temu zdobyli brąz DME w Cluj-Napoca, pokonując w ćwierćfinale Anglię 3:2. Na podium Igrzysk Europejskich 2019 zabrakło ich tylko dlatego, że w tych zawodach jest inny regulamin i rozgrywane jest spotkanie o 3 miejsce. Dania przegrała z Portugalią 1:3.

Nie powiodło się Danii tylko Drużynowych Mistrzostw Świata w Chinach w 2022 roku. Nie wyszli z grupy, ale wtedy wystąpili bez Jonathana Grotha. Tobias Rasmussen i Anders Lind byli liderami drużyny, która wygrała z Portugalią 3:1.