Bebetto AZS UJD Częstochowa i SKTS Sochaczew odniosły zwycięstwa w weekendowych meczach w ekstraklasie kobiet. Drużyna spod Jasnej Góry wygrała na wyjeździe z ATS east rent Białystok 3:1, a ekipa z Mazowsza w identycznych rozmiarach ograła Bronowiankę Kraków.

– Do meczu w Krakowie przystąpiłyśmy bardzo mocno zmotywowane. Wiedziałyśmy, że zawodniczki Bronowianki są w wysokiej dyspozycji po ostatnim zwycięstwie nad Częstochową – mówi Magdalena Sikorska, jedna z liderek SKTS-u Sochaczew. – W zwycięstwie pomogło nam ustawienie. Nie bez znaczenia jest atmosfera, która w naszym zespole jest znakomita – dodała zawodniczka, która w ostatnich sezonach występowała m.in. we włoskiej Serie A.

To właśnie jeden punkt Sikorskiej i dwa indywidualne triumfy Iriny Ciobanu dały sochaczewiankom wyjazdowym triumf nad Bronowianką Kraków. Autorką honorowego „oczka” dla krakowianek była Goi Tui Xuan, która w trzech setach uporała się z Darią Łuczakowską.

O trzy punkty w niedzielę wzbogaciły się tenisistki stołowego Bebetto AZS UJD Częstochowa. Zespół prowadzony przez Paulinę Narkiewicz wygrał na wyjeździe z ATS east rent Białystok. Zdecydowanie najlepszą zawodniczką spotkania była Tetyana Bilenko. Ukrainka w niedzielny wieczór w stolicy Podlasia rozegrała dwa pojedynki i nie przegrała nawet seta.

We wcześniej rozegranych meczach 11. kolejki, Polmlek Lidzbark Warmiński wygrał z Asterm Dojlidami Białystok 3:2, a KU AZS PWSIP Metal-Technik Łomża pokonała MUKS Start Nadarzyn 3:2. Piąty, ostatni pojedynek tej serii, w którym Enea Siarka Tarnobrzeg zagra z KU AZS UE Wrocław zaplanowano na 11. lutego.