Sobotnimi meczami SKTS Sochaczew – Bebetto AZS UJD Częstochowa i AZS PWSIP Metal-Technik Łomża – Polmlek Lidzbark Warmiński rozpocznie się runda rewanżowa w ekstraklasie tenisistek stołowych. Broniąca tytułu Enea Siarka Tarnobrzeg w niedzielę zagra z Dojlidami Białystok.

Zdecydowanymi faworytkami ligi są tarnobrzeżanki, które jesienią wygrały wszystkie dziewięć meczów. Kompletu 27 punktów jednak nie zdobyły, bowiem zespół z Sochaczewa pokonały 3:2, czyli straciły „oczko”. Jedynie przy wynikach 3:0 lub 3:1 otrzymuje się – wzorem męskiej superligi – trzy punkty.

Podopieczne trenera Zbigniewa Nęcka pewnie zmierzają po 29. tytuł mistrzowski. W rozgrywkach ekstraklasy ostatni mecz przegrały w… 2012 roku, zaś seryjnie zdobywają mistrzostwo od 2007. Sezon wcześniej triumfował GLKS Wanzl Scania Nadarzyn, który od stycznia 2020 zagra pod nowym szyldem – MUKS Start.

Ciekawie zapowiada się niedzielne spotkanie Enei Siarki z zajmującymi siódme miejsce Dojlidami (9 pkt). W składzie białostoczanek jest brązowa medalistka mistrzostw Europy w singlu z 2018 roku Katarzyna Grzybowska-Franc. Po przerwie macierzyńskiej podpisała kontrakt z drużyną z Podlasia, w pierwszej rundzie wystąpiła w sześciu kolejkach i ma bilans gier 6-4. Jak poinformowała PAP doświadczona zawodniczka, przeciwko najlepszemu klubowi Europy, triumfatorowi Ligi Mistrzyń, jednak nie zagra.

Z kolei w ekipie tarnobrzeżanek zabraknie mistrzyni kontynentu Li Qian. Pochodząca z Chin pingpongistka zagra natomiast 10 stycznia w ćwierćfinale LM z czeskim Hodoninem, w składzie z Natalią Partyką.

Oprócz ekipy z Tarnobrzega o awans do play off walczą SKST Sochaczew – 22 pkt, AZS UE Wrocław – 20, Bebetto AZS UJD Częstochowa – 20 i Polmlek Lidzbark Warmiński – 16. Jednego z tych zespołów zabraknie w strefie medalowej. Pozostałe kluby mają znaczną stratę i zapewne skoncentrują się na rywalizacji o utrzymanie. Obecnie na spadkowych pozycjach są Bronowianka Kraków – 5 pkt i ATS east rent Białystok – 4.

W poprzednich rozgrywkach srebro wywalczył Polmek, a brąz tenisistki stołowe z Nadarzyna i Wrocławia. W tym momencie lokatę gwarantującą kolejny medal zajmują tylko zawodniczki KU AZS UE, w składzie m.in. z mistrzynią Polski seniorek i brązową medalistką DME Natalią Bajor, mistrzynią Europy juniorek w singlu Anną Węgrzyn oraz mistrzynią kontynentu juniorek w mikście Katarzyną Węgrzyn.

W rankingu indywidualnym prowadzi Rumunka Irina Ciobanu z SKTS (12-1), przed Norweżką Ma Wenting z Polmleku (12-4), Ukrainką Tetianą Bielnko z Bebetto (11-4) i Bajor (10-3).

Druga runda zakończy się 18 kwietnia, a następnie odbędą się półfinały i finał play off.