Enea Siarkopol Tarnobrzeg pokonał w pierwszym meczu finałowym fazy play off Ekstraklasy kobiet KU AZS UE Wrocław 3:1. Rewanżowe spotkanie zostanie rozegranę w środę w Tarnobrzegu.

Pierwsza odsłona finałowej batalii o złoty medal Drużynowych Mistrzostw Polski była popisem Han Ying. Liderka Enea Siarkopolu w niedzielne popołudnie zaprezentowała się kapitalnie. Niemka najpierw pokonała Katarzynę Węgrzyn 3:0, a następnie w identycznych rozmiarach wygrała z Natalią Bajor. Aktualną mistrzynię Polski w grze pojedynczej ograła także Viktoria Pavlovich 3:1.

W ekipie z Wrocławia honorowy punkty zainkasowała Anna Węgrzyn. Mistrzyni Europy juniorek w grze pojedynczej w czterech setach uporała się z Julią Ślązak. Podopieczna Zdzisława Tolksdorfa i Wanga Zeng Yi już po raz trzeci w tym sezonie okazała się lepsza od Ślązak. W rundzie zasadniczej Anna Węgrzyn ogrywała swoją rywalkę odpowiednio 3:1 i 3:2.

– Tarnobrzeg ma bardzo silny zespół i wiedzieliśmy, że czeka nas trudne zadanie. Może gdyby nie było u nich Han Ying? Ona bardzo dużo wnosi. Nie wiem, czy przegrała w naszej lidze kiedyś jakiś mecz. Nie jest ujmą przegrać z Tarnobrzegiem – mówił Zdzisław Tolksdorf, trener AZS UE.

Przed rewanżem, który w środę odbędzie się w Tarnobrzegu, w zdecydowanie lepszej sytuacji jest Enea Siarkopol. Podopieczne Zbigniewa Nęcka do zdobycia złotych medali potrzebują dwóch wygranych pojedynków.

KU AZS UE Wrocław – KTS Enea Siarkopol Tarnobrzeg 1:3
Natalia Bajor – Viktoria Pavlovich 1:3 ()
Katarzyna Węgrzyn – Han Ying 0:3 ()
Anna Węgrzyn – Julia Ślązak 3:1 ()
Natalia Bajor – Han Ying 0:3 ()