Gotyk Toruń w nowym sezonie zadebiutuje w Ekstraklasie kobiet. Zespół z Grodu Mikołaja Kopernika zajmie miejsce w najwyższej klasie rozgrywkowej Bronowianki Kraków.

Jedenaście ekip rozpocznie we wrześniu walkę o tytuł najlepszej żeńskiej drużyny w naszym kraju. W tym gronie znalazł się Gotyk Toruń, który dotychczas występował w niższych klasach rozgrywkowych. – Od dłuższego czasu myśleliśmy nad przejęciem miejsca w rozgrywkach centralnych. Po decyzji Bronowianki Kraków o wycofaniu się z ekstraklasy podjęliśmy z tym klubem rozmowy, których efektem będzie nasz debiut w najwyższej klasie rozgrywkowej w Polsce. Gra w Ekstraklasie to szansa dla naszego klubu na rozwój i pozyskanie sponsorów – mówi Kazimierz Wiszowaty, trener Gotyka Toruń.

Wraz z występami w ekstraklasie do drużyny dołączą nowe zawodniczki. Szkoleniowiec torunianiek nie chce jednak zdradzać szczegółów i nazwisk nowych tenisistek stołowych. – Podpisaliśmy kontrakt z zawodniczką z Indii, jednak nie chcę na razie zdradzać jej personaliów. Prowadzimy także rozmowy z naszymi krajowymi tenisistkami stołowymi, jednak trudno podpisuje się kontrakty w dobie koronawirusa – dodaje Wiszowaty.

Gotyk Toruń to klub, który z roku na rok się rozwija. Priorytetem drużyny z Grodu Mikołaja Kopernika jest szkolenie młodzieży. – Stawiamy na szkolenie młodzieży. W ubiegłym roku nasz zespół młodziczek był o krok od wywalczenia medalu Drużynowych Mistrzostw Polski. Ponadto w naszym klubie trenują także zdolni zawodnicy w wieku kadeta i juniora – informuje opiekun Gotyka.

Rozgrywki ekstraklasy kobiet wystartują w ostatni weekend września. Gotyk Toruń w swoim premierowym spotkaniu zmierzy się we własnej hali z MUKS-em Start Nadarzyn.