W zaległym meczu ósmej kolejki Ekstraklasy kobiet, KU AZS UE Wrocław pokonał we własnej hali Start Spaloną Mleczarnię Nadarzyn 3:1. Dla ekipy z Dolnego Śląska była to siódma wygrana w sezonie.

Wrocławianki do wygranej nad zespołem Marcina Kusińskiego poprowadziła Natalia Bajor. Aktualna mistrzyni kraju w grze pojedynczej najpierw pokonała Dominikę Wołowiec, a następnie okazała się lepsza od Pauliny Krzysiek. Po czwartkowym meczu Bajor ma na swoim koncie dziesięć zwycięstw i trzy porażki.

Swoją „cegiełkę” do zwycięstwa akademiczek z Wrocławia dołożyła także Anna Węgrzyn. Mistrzyni Europy juniorek w grze pojedynczej wygrała z Katarzyną Ślifirczyk 3:2.

Autorką honorowego „oczka” dla Startu Spalonej Mleczarni była Paulina Krzysiek. Finalistka Indywidualnych Mistrzostw Polski w Białymstoku okazała się lepsza od Katarzyny Węgrzyn, dla której była to już czwarta porażka w aktualnej kampanii. Wcześniej sposób na pokonanie złotej medalistki Mistrzostw Europy juniorek w grze mieszanej znalazły także Han Ying, Tetyana Bilenko i Katarzyna Grzybowska-Franc.

Dzięki wygranej za trzy punkty KU AZS UE Wrocław umocnił się na czwartym miejscu w Ekstraklasie kobiet. Podopieczne Zdzisława Tolksdorfa czeka w grudniu jeszcze jedno spotkanie z ostatnim w tabeli – GOSRiT-em Energą Mar-Bruk ZRB Luzino. Jeśli akademiczki wygrają, to zakończą rundę na trzeciej pozycji. MUKS Start Spalona Mleczarnia Nadarzyn nadal zajmuje piąte miejsce.

KU AZS UE Wrocław – MUKS Start Spalona Mleczarnia Nadarzyn 3:1
Natalia Bajor – Dominika Wołowiec 3:1
Katarzyna Wegrzyn – Paulina Krzysiek 1:3
Anna Węgrzyn – Katarzyna Ślifirczyk 3:2
Natalia Bajor – Paulina Krzysiek 3:0