Uniwersytet Ekonomiczny AZS Wrocław jako pierwszy awansował do finału rozgrywek kobiecej Ekstraklasy. Zespół z Dolnego Śląska po raz drugi pokonał Bebetto AZS UJD Częstochowa. Z kolei w derbach Podkarpacia, KTS Enea Siarkopol Tarnobrzeg wygrał z PGE Fibrain AZS Politechnika Rzeszów.
Po wczorajszym zwycięstwie w swojej hali 3:0, w piątkowy wieczór Wrocławianki triumfowały na wyjeździe 3:1. Dwa punkty zdobyła Chinka Sun Chen.
Częstochowianki zdobyły brązowy medal w sezonie 2025/26.
Rozpoczęła się półfinałowa rywalizacja pomiędzy Mistrzyniami (PGE Fibrain AZS Politechnika Rzeszów) i Wicemistrzyniami Polski (KTS Enea Siarkopol Tarnobrzeg). Rzeszowianki miały szansę wygrać przed własną publicznością, bowiem przy stanie 2:1 w meczu Zuzanna Wielgos miała piłkę meczową w piątym secie z Monakijką Yang Xiaoxin (5:4). Ale przegrała 5:6.
W ostatniej grze Szwedka Li Fen uległa 0:3 Niemce Han Ying, która wcześniej bez straty seta pokonała również Zuzannę Wielgos.
Rewanżowe spotkanie odbędzie się w niedzielę, 31 maja o g. 16:00 w Tarnobrzegu.
Kilka dni temu Enea Siarkopol po raz piąty w historii została Klubowym Mistrzem Europy, zwyciężając w turnieju finałowym Ligi Mistrzyń w Tarnobrzegu.
Wyniki meczów półfinałowych Ekstraklasy:
- mecz (rewanż 31 maja)
PGE Fibrain AZS Politechnika Rzeszów – KTS Enea Siarkopol Tarnobrzeg 2:3
Zuzanna Wielgos – Han Ying 0:3 (5:11, 8:11, 5:11)
Li Fen – Yang Xiaoxin 3:2 (6:11, 9:11, 11:5, 11:8, 6:3)
Ilona Sztwiertnia – Magdalena Sikorska 3:2 (8:11, 11:6, 14:16, 11:9, 6:4)
Zuzanna Wielgos – Yang Xiaoxin 2:3 (11:6, 4:11, 11:7, 3:11, 5:6)
Li Fen – Han Ying 0:3 (9:11, 10:12, 4:11)
- mecz
Bebetto AZS UJD Częstochowa – Uniwersytet Ekonomiczny AZS Wrocław 1:3 (1. mecz 0:3)
Paulina Krzysiek – Katarzyna Węgrzyn 3:0 (11:9, 11:9, 12:10)
Emiko Taguchi – Sun Chen 0:3 (8:11, 6:11, 7:11)
Tetiana Bilenko – Anna Węgrzyn 0:3 (8:11, 7:11, 8:11)
Paulina Krzysiek – Sun Chen 2:3 (7:11, 11:6, 11:5, 5:11, 5:6)







