Tenisistki stołowe KU AZS UE Wrocław zrobiły pierwszy krok w kierunku awansu do wielkiego finału fazy play off w Ekstraklasie kobiet. W piątkowym, pierwszym meczu półfinałowym, wrocławianki wygrały w Sochaczewie z tamtejszym SKTS-em 3:2.

Klub z Dolnego Śląska do wygranej poprowadziła Anna Węgrzyn. Aktualna mistrzyni Europy juniorek w grze pojedynczej w Sochaczewie zapisała przy swoim nazwisku dwa indywidualne zwycięstwa. Wrocławianka genialnie rozpoczęła piątkowy mecz, pokonując liderkę miejscowych – Irinę Ciobanu 3:2. W swojej drugiej grze, Anna Węgrzyn wygrała w trzech setach z Darią Łuczakowską.

Swój wkład w wyjazdowy triumf akademiczek z Dolnego Śląska miała także Natalia Bajor. Czterokrotna mistrzyni Polski seniorek w grze pojedynczej wygrała w piątek jeden z dwóch swoich pojedynków. Etatowa reprezentantka Polski pewnie w trzech setach uporała się z Darią Łuczakowską oraz minimalnie uległa Irinie Ciobanu 2:3.

Oprócz Rumunki w barwach SKTS-u, jedno „oczko” dla klubu z Mazowsza w pierwszej odsłonie półfinałowej rywalizacji wywalczyła także Magdalena Sikorska, która pokonała Katarzynę Węgrzyn 3:2.

Rewanżowy pojedynek we Wrocławiu zostanie rozegrany w najbliższą niedzielę. Rywalizacja w drugiej parze półfinałowej pomiędzy Eneą Siarkopolem Tarnobrzeg a Bebetto AZS UJD Częstochowa rozpocznie się 29. kwietnia.

SKTS Sochaczew – KU AZS UE Wrocław 2:3
Irina Ciobanu – Anna Węgrzyn 2:3 ()
Daria Łuczakowska – Natalia Bajor 0:3 ()
Magdalena Sikorska – Katarzyna Węgrzyn 3:2 ()
Irina Ciobanu – Natalia Bajor 3:2 ()
Daria Łuczakowska – Anna Węgrzyn 0:3 ()