Kolejna zmiana lidera w Ekstraklasie kobiet. W poniedziałek na pierwsze miejsce w ligowej tabeli awansowały tenisistki stołowe Enea Siarkopolu Tarnobrzeg. Zespół z Podkarpacia w hicie dnia ograł dotychczasowego lidera – Bebetto AZS UJD Częstochowa 3:0.

Poniedziałkowy mecz pod Jasną Górą przebiegał pod dyktando tarnobrzeżanek, które oddały swoim rywalkom zaledwie dwa sety. Po jednym punkcie dla mistrzyń Polski wywalczyły Elizabeta Samara, Viktoria Pavlovich i Julia Ślązak.

– Wygrana Elizy otworzyła nam ten mecz. O ile nie zawsze Eliza jest skuteczna przeciwko zawodniczkom grającym ofensywnie, to w starciach z defensorkami prezentuje się kapitalnie – powiedział po meczu Zbigniew Nęcek, trener tarnobrzeskiego Enea Siarkopolu.

Wygrana za trzy punkty nad Bebetto AZS-em UJD Częstochowa sprawiła, że Enea Siarkopol ponownie zajmuje pierwsze miejsce w tabeli. Zespół z Podkarpacia ma na swoim koncie 33 punkty i o dwa „oczka” wyprzedza swojego poniedziałkowego rywala. Trzeci w klasyfikacji zespół SKTS-u Sochaczew traci do drużyny Zbigniewa Nęcka trzy punkty.

Swoje spotkanie w poniedziałek wygrały także tenisistki stołowe Startu Spalonej Mleczarni Nadarzyn. Podopieczne Marcina Kusińskiego wygrały w Białymstoku z miejscowymi Asterm Dojlidami 3:2. Wszystkie punkty dla zespołu ze stolicy Podlasia wywalczyła Katarzyna Grzybowska-Franc, która bez straty seta ograła Katarzynę Ślifirczyk oraz aktualną wicemistrzynię Polski w grze pojedynczej – Paulinę Krzysiek.