Utalentowane zawodniczki kadry narodowej zmieniły latem kluby z 1-ligowych na Ekstraklasy. W tym gronie są m.in. Wiktoria Wróbel oraz Ilona Sztwiertnia i Zuzanna Wielgos. W zespole Mistrza Polski KTS Enea Siarkopol Tarnobrzeg do występów w krajowych rozgrywkach zgłoszona została utytułowana Portugalka Fu Yu.

Z grupy obiecujących i już osiągających sukcesy tenisistek stołowych – Wiktoria Wróbel (rocznik 2006) przeszła z MRKS Gdańsk do KS Gotyk Toruń, a w SKTS Sochaczew grać będą Ilona Sztwiertnia (2004) z Bronowianki Kraków i Zuzanna Wielgos (2005) z KU AZS Politechniki Rzeszów.

Anna Brzyska (2005) awansowała z Uczelnią Państwową Zamość do Ekstraklasy, a teraz jej talent dodatkowo będzie się rozwijał pod okiem m.in. nowo pozyskanej Chinki z polskim paszportem Dong Rui Fang

W niezmienionym składzie do rozgrywek przystąpi broniący tytułu KTS Enea Siarkopol. Drużyna z Tarnobrzega zgłosiła te same zawodniczki co wcześniej, a są to Mistrzyni Europy w singlu z 2018 roku Li Qian, a także inne utytułowane pingpongistki Niemka Han Ying, Rumunka Elizabeta Samara, Białorusinka Viktoria Pavlovich, Chinka Gu Ruochen. Z Polek w składzie są Agata Zakrzewska, Aleksandra Michalak, Julia Szczepanik, Kinga Stefańska.

Pierwszy raz w Ekstraklasie będzie miała szansę zagrać bardzo doświadczona Fu Yu, Portugalka pochodząca z Chin. W 2019 roku zdobyła złoty medal Igrzysk Europejskich w Mińsku, a wcześniej została Wicemistrzynią Europy w 2016 roku oraz zdobyła brązowe medale ME w singlu w 2013 i 2015 roku. Latem br. startowała na Igrzyskach Olimpijskich w Tokio, gdzie doszła do 3 rundy.

Przed tamtym sezonem Fu Yu miała występować w zespole z Tarnobrzega tylko w Lidze Mistrzów (KTS ostatecznie nie zagrał), a teraz może pomóc drużynie i w Ekstraklasie, i LM.

W klubie Wicemistrza Polski KU AZS UE Wrocław pozostała 4-krotna z rzędu indywidualna mistrzyni kraju Natalia Bajor oraz siostry Anna i Katarzyna Węgrzyn. W SKTS Sochaczew są dalej Rumunka Irina Ciobanu i Daria Łuczakowska, a Magdalena Sikorska przeszła do AZS PWSIP Metal-Technik Łomża.

W Bebetto AZS UJD Częstochowa do Ukrainka Tetyany Bilenko dołączyła jej rodaczka Anastasiya Dymytrenko oraz Gabriela Dyszkiewicz z ATS East Rent Białystok. Do Startu Nadarzyn wróciła Klaudia Kusińska, a jest też m.in. Chinka Ma Yuhan. W beniaminku Bogorii Grodzisk Mazowiecki zagrają m.in. wielokrotna reprezentantka Polski Katarzyna Grzybowska-Franc, brązowa medalistka Indywidualnych i medalistka Drużynowych Mistrzostw Europy oraz Białorusinka Daria Kisel – ostatnio grały w Asterm Dojlidy Białystok

W AZS PWSIP Metal-Technik Łomża, poza wspomnianą Magdaleną Sikorską, w kadrze są również Chinki Ren Bingran i Zhao Xia. W kadrze beniaminka MKS Lucrum Skarbek Tarnowskie Góry są m.in. Kinga Falarz, Julia Tomecka i Natalia Szymczyk. W Łomży zagra m.in. Magdalena Sikorska, a w Toruniu m.in. Wiktoria Wróbel.