Ostatnie dwie akcje zadecydowały o zwycięstwie Enea Siarkopolu Tarnobrzeg w hicie 13. kolejki Ekstraklasy kobiet. Drużyna Zbigniewa Nęcka pokonała na wyjeździe KU AZS UE Wrocław 3:2.

Starcie dwóch czołowych zespołów Ekstraklasy kobiet nie zawiodło. Losy meczu rozstrzygnęły się w ostatniej grze wieczoru, w której Viktoria Pavlovich pokonała Natalię Bajor 3:2 (16:14 w ostatnim secie!). Miejscowe mogą mówić o sporym niedosycie, bo przy odrobinie szczęścia spotkanie mogło się zakończyć ich zwycięstwem. Trzykrotna mistrzyni Polski w grze pojedynczej w piątym secie starcia z Viktorią Pavlovich nie wykorzystała prowadzenia 10:8.

Zespół z Tarnobrzega triumf w stolicy Dolnego Śląska zawdzięcza wspomnianej wcześniej Pavlovich, która oprócz wygranej z Natalią Bajor, pokonała także w czterech setach Katarzynę Węgrzyn. Trzecie „oczko” dla Enea Siarkopolu zainkasowała Elizabeta Samara.

– Cieszymy się ze zwycięstwa, chociaż zdajemy sobie sprawę, że wrocławianki mogły dziś wygrać. Chciałbym bardzo pochwalić Natalię Bajor, która rozegrała bardzo dobre spotkania. Jako trenera reprezentacji Polski kobiet bardzo mnie cieszy jej postawa – powiedział po hicie kolejki Zbigniew Nęcek, trener Enea Siarkopolu Tarnobrzeg.

Autorkami punktów w ekipie KU AZS UE Wrocław były Natalia Bajor i Anna Węgrzyn. Pierwsza bez straty seta pokonała jedną z najlepszych zawodniczek na Starym Kontynencie – Elizabetę Samarę, a mistrzyni Europy juniorek ograła Julię Ślązak 3:1.

W pozostałych meczach 13. kolejki najwięcej emocji było w Lidzbarku Warmińskim, gdzie miejscowy Polmlek OSIR uległ minimalnie AZS-owi PWSIP Metal-Technik Łomża 2:3. Ponadto po trzy punkty do swojego dorobku w piątkowy wieczór dopisały Bebetto AZS UJD Częstochowa, SKTS Sochaczew i Gotyk Toruń.

Nowym liderem Ekstraklasy zostały tenisistki stołowe SKTS-u Sochaczew. Drużyna z Mazowsza o jedno „oczko” wyprzeda Eneę Siarkopol Tarnobrzeg i KU AZS UE Wrocław. Czwarte miejsce zajmuje Bebetto AZS UJD Częstochowa.