Enea Siarka Tarnobrzeg przedłużyła kontrakty ze swoimi czołowymi tenisistkami stołowymi i w nowym sezonie ponownie będzie faworytem Ekstraklasy kobiet. Nową twarzą w ekipie Zbigniewa Nęcka jest Julia Ślązak, która do klubu z Podkarpacia trafiła z MUKS-u Start Nadarzyn.

W Tarnobrzegu już od kilku sezonów stawiają na sprawdzone nazwiska. W zespole na kolejny sezon zostają Li Qian, Elizabeta Samara, Viktoria Pavlovich, Han Ying, Gu Ruochen, Kinga Stefańska, Agata Zakrzewska i Julia Szczepanik. Z drużyną pożegnała się jedynie Wu Yue, a jej miejsce w Enea Siarce zajmie Julia Ślązak.

W krajowym składzie do nowego sezonu przystąpi KU AZS UE Wrocław. Zespół z Dolnego Śląska w przerwie między sezonami opuściły Chinki – Liu Siyu i Liu Ye. W ich miejsce działacze wrocławskiego klubu nie zdecydowali się zakontraktować nowych zawodniczek i o sile KU AZS UE w nowym sezonie decydować będzie trio: Natalia Bajor, Anna Węgrzyn i Katarzyna Węgrzyn.

Tegoroczne okienko transferowe w Ekstraklasie kobiet było bardzo spokojne. Zdecydowanie najbardziej aktywni byli działacze Gotyka Toruń, który w najwyższej klasie rozgrywkowej zajął miejsce Bronowianki Kraków. Drużyna z Grodu Mikołaja Kopernika w okresie letnim parafowała umowy z dwoma zagranicznymi tenisistkami stołowymi – Moumitą Duttą (Indie) i Tatianą Kukulkovą (Słowacja). Ponadto w zespole na sezon 2020/2021 znalazły się Marika Baczyńska, Zuzanna Błażejewicz, Emilia Maruszak i Amelia Wycichowska.

Po wzmocnienia sięgali także przedstawiciele pozostałych dwóch beniaminków. Najlepsza drużyna 1. ligi w grupie północnej w poprzednim sezonie – Mar-Bruk ZRB GOSRIT Luzino zakontraktowała Maję Miklaszewską z KU AZS PWSIP Metal-Technik Łomża. Z kolei JKTS Jastrzębie-Zdrój podpisał umowy z Patrycją Paszek i Angeliką Janik.

Nowe zawodniczki dołączyły także do KU AZS PWSIP Metal-Technik Łomża. Ekipę z Podlasia wzmocniły Marta Smętek i Zhao Xia. W pozostałych ekipach występujących w Ekstraklasie kobiet doszło w okienku transferowym do „kosmetycznych” zmian.

Składy drużyn Ekstraklasy kobiet na sezon 2020/2021