Po ostatnim meczu rundy zasadniczej tenisistki stołowe KU AZS UE Wrocław awansowały na drugie miejsce w tabeli Ekstraklasy kobiet. W zaległym spotkaniu 19. kolejki, zespół z Dolnego Śląska pokonał na wyjeździe Start Spaloną Mleczarnię Nadarzyn 3:0.

Po jednym punkcie dla wrocławskiego zespołu zdobyły Anna Węgrzyn, Natalia Bajor i Katarzyna Węgrzyn. Aktualna mistrzyni Europy juniorek w pierwszej grze dnia pokonała Paulinę Krzysiek, a chwilę później zwycięstwo nad Dominiką Wołowiec odniosła triumfatorka ostatnich mistrzostw kraju w Arłamowie. Katarzyna Węgrzyn w ostatnim spotkaniu okazała się natomiast lepsza od Katarzyny Ślifirczyk.

Dzięki wygranej za trzy punkty dla ekipą z Mazowsza, KU AZS UE Wrocław kończy rundę zasadniczą na drugim miejscu. Zespól ze stolicy Dolnego Śląska zrównał się punktami z dotychczasowym wiceliderem – SKTS-em Sochaczew, jednak dzięki lepszemu bilansowi bezpośrednich starć w sezonie 2020/2021 to wrocławianki przystąpią do fazy play off z drugiego miejsca.

Dla Startu Spalonej Mleczarni sobotni mecz był ostatnim w tym sezonie. Podopieczne Marcina Kusińskiego rozgrywki kończą na piątej pozycji z dorobkiem 40 punktów. Najlepiej punktującą zawodniczką klubu z Mazowsza była Paulina Krzysiek, która wygrała 22 pojedynki.

W fazie play off Enea Siarkopol Tarnobrzeg zmierzy się z Bebetto AZS UJD Częstochowa, a KU AZS UE Wrocław rywalizował będzie z SKTS-em Sochaczew.

MUKS Start Spalona Mleczarnia Nadarzyn – KU AZS UE Wrocław 0:3
Paulina Krzysiek – Anna Węgrzyn 1:3 ()
Dominika Wołowiec – Natalia Bajor 0:3 ()
Katarzyna Ślifirczyk – Katarzyna Węgrzyn 1:3 ()