Bardzo udanie zakończyły sezon 2020/2021 w Ekstraklasie tenisistki stołowe KU AZS PWSIP Metal-Technik Łomża. Zespół z Podlasia w swoim ostatnim spotkaniu rundy zasadniczej pokonał JKTS Jastrzębie-Zdrój 3:0.

Niedzielnie starcie od początku do końca przebiegało pod dyktando akademiczek z Łomży. Mecz znakomicie dla zespołu z Podlasia otworzyła Zhao Xia, która w czterech setach ograła Angelikę Janik 3:1. Kilkanaście minut później prowadzenie KU AZS PWSIP Metal-Technik podwyższyła Anna Monika Zielińska, która pokonała Julię Bartoszek 3:1. Ósme zwycięstwo ekipy Wacława Tarnackiego w sezonie 2020/2021 przypieczętowała Marta Smętek pokonując Annę Kubiak 3:0.

Sezon 2020/2021 KU AZS PWSIP Metal-Technik Łomża kończy z dorobkiem 24 punktów. Najskuteczniejszą zawodniczką zespołu z Podlasia była Zhao Xia, która wygrała 18 pojedynków i doznała 11 porażek. Dziewięć zwycięstw zapisała przy swoim nazwisku Marta Smętek, a pięć Anna Monika Zielińska.

Aż 17 punktów mniej zdobył dotychczas rywal klubu z Łomży w niedzielnym meczu – JKTS Jastrzębie-Zdrój. Klub ze Śląska, rundę zasadniczą zakończy 24. kwietnia. W zaległym spotkaniu 15. kolejki tenisistki stołowe JKTS-u zmierzą się na wyjeździe z Polmlekiem OSIR Lidzbark Warmiński.

KU AZS PWSIP Metal-Technik Łomża – JKTS Jastrzębie-Zdrój 3:0
Zhao Xia – Angelika Janik 3:1 (9:11, 11:6, 11:9, 11:9)
Anna Monika Zielińska – Julia Bartoszek 3:1 (10:12, 11:5, 11:9, 11:8)
Marta Smętek – Anna Kubiak 3:0 (11:6, 11:9, 11:3)