Tenisistki stołowe GLKS Wanzl Scania Nadarzyn oraz KTS Zamek-SPAR Tarnobrzeg zmierzą się w finale fazy play-off rozgrywek Ekstraklasy Kobiet. Dokładnie taką samą obsadę miał ubiegłoroczny finał – wtedy lepszymi okazały się podopieczne trenera Zbigniewa Nęcka. W półfinałach play-off, rozgrywanych do dwóch zwycięstw, zespół z podwarszawskiego Nadarzyna pokonał ekipę KS Bronowianka Kraków, zaś tarnobrzeżanki wyeliminowały MKSTS DWSPiT Polkowice.

Po raz kolejny GLKS do zwycięstwa poprowadziła Shen Yi Bin. Chinka najpierw pokonała w czterech setach Martę Smętek, a następnie nie oddała choćby jednej partii Zhao Xia. Trzeci punkt na konto drużyny prowadzonej przez trenera Marcina Kusińskiego zapisała jego córka, Klaudia Kusińska. Honorowe zwycięstwo po stronie krakowianek odniosła Zhao Xia.

Z grą na obcym terenie nie miały najmniejszych problemów zawodniczki KTS Zamek-SPAR. Mistrzynie kraju wygrały mecz z MKSTS DWSPiT Polkowice w stosunku 3:0, oddając gospodyniom zaledwie jednego seta, który padł łupem Natalii Michorczyk w starciu z Kingą Stefańską.

W obydwu przypadkach nie było konieczności rozgrywania trzecich spotkań półfinałowych. Przegrane zespoły odbiorą brązowe medale Drużynowych Mistrzostw Polski.

Pierwsze spotkanie finałowe zaplanowano na środę (21 maja br.) w Nadarzynie. Rewanż i ewentualny trzeci mecz rozegrane zostaną w Tarnobrzegu – odpowiednio w sobotę i niedzielę (24 / 25 maja br.).

Przed rokiem w finale pingpongistki z Tarnobrzega dwukrotnie wygrały z GLKS Wanzl Scania w stosunku po 3:0. Dla KTS Zamek-SPAR był to 22. w historii tytuł mistrzyń Polski. W sezonie zasadniczym tegorocznych rozgrywek Ekstraklasy Kobiet tarnobrzeżanki odniosły dwa bezpośrednie zwycięstwa po 3:1.