Niepokonany w tym sezonie KTS Enea Siarkopol Tarnobrzeg będzie zdecydowanym faworytem dwumeczu w finale Ekstraklasy z KU AZS UE Wrocław. Spotkania o złoty medal odbędą się w środę 11 maja o g. 18:00 we Wrocławiu i w piątek 13 maja o g. 17:00 w Tarnobrzegu.

KTS, prowadzony przez trenera Zbigniewa Nęcka, przystąpi do finału Drużynowych Mistrzostw Polski, jako najlepszy klub w Europie. Tarnobrzeżanki zwyciężyły po raz 2 w historii w prestiżowej Lidze Mistrzyń.

W tym sezonie Ekstraklasy zespół Enea Siarkopol pokonał wrocławianki 3:0 i 3:1, a w poszczególnych pojedynkach Fu Yu wygrała z Anną Węgrzyn 3:0, Natalią Bajor 3:2 i Katarzyną Węgrzyn 3:0, Elizabeta Samara pokonała Katarzynę Węgrzyn 3:1, a Viktoria Pavlovich ograła Natalię Bajor 3:1.

W meczach pomiędzy polskimi tenisistkami stołowym Aleksandra Michalak z KTS-u wygrała 3:0 z Julią Furman z KU AZS UE, zaś Agata Zakrzewska przegrała z Anną Węgrzyn 0:3.

Łącznie zawodniczki klubu z Tarnobrzega odniosły już 6 kolejnych zwycięstw z ekipą wrocławską, bowiem w poprzednim sezonie zanotowały 4 wygrane – w rozgrywkach zasadniczych 3:1 i 3:2 oraz w finale 3:1 i 3:1.

Z tym że w finale w 2021 roku AZS UE Wrocław grał w tym składzie (Natalia Bajor i siostry Węgrzyn), zaś rywalki w mocno zmienionym – Viktoria Pavlovich, Han Ying, Julia Ślązak, a w rewanżu do Han Ying dołączyły Elizabeta Samara i Agata Zakrzewska.

Ostatniej porażki Tarnobrzeg doznał z Wrocławiem w lutym 2020 roku – 0:3. Viktoria Pavlovich przegrała z Katarzyną Węgrzyn 1:3, Elizabeta Samara z Natalią Bajor 0:3 i Kinga Stefańska z Anną Węgrzyn 1:3.