W czwartek, 27 kwietnia rozpoczynają się rozgrywki fazy play-off w Ekstraklasie kobiet. O g. 18:00 SKTS Sochaczew zagra u siebie z KU AZS UE Wrocław. Rewanż 1 maja na Dolnym Śląsku. W drugiej parze 30-krotny Mistrz Polski KTS Enea Siarkopol będzie rywalizować z Bebetto AZS UJD Częstochowa. Spotkania odbędą się 6 i 8 maja.

Do półfinałów awansowały zdecydowanie najlepsze zespoły sezonu zasadniczego – broniące tytuły tarnobrzeżanki zgromadziły 50 punktów, wygrywając wszystkie 18 meczów. Za nimi uplasowały się drużyny z Wrocławia 41 pkt, Sochaczewa 37 pkt i Częstochowy 35 pkt.

W 1/2 finału rywalizacja odbywać się będzie systemem mecz i rewanż. Zapowiadają się bardzo ciekawe spotkania, bowiem w obecnym sezonie 2021/22 KTS Enea Siarkopol wygrał u siebie 3:2 z Bebetto AZS UJD (niespodzianką była porażka Rumunki Elizabety Samary z Roksaną Załomską 1:3) i na wyjeździe 3:1.

Jeszcze bardziej wyrównanych gier można spodziewać się w konfrontacji zespołów z Wrocławia i Sochaczewa. Wrocławianki mają w składzie mają aktualną Mistrzynię i Wicemistrzynię Polski – Katarzyną Węgrzyn i Natalię Bajor oraz brązową medalistkę MP Annę Węgrzyn. W SKTS-ie występują m.in. nowo kreowana Mistrzyni Polski Juniorek Zuzanna Wielgos, inna utalentowana zawodniczka Ilona Sztwiertnia oraz bardzo doświadczone Rumunka Irina Ciobanu i Daria Łuczakowska.

KU AZS UE wygrał w swojej hali z rywalkami z Sochaczewa 3:0, ale w rewanżu przegrał 1:3. Między innymi Ilona Sztwiertnia pokonała Annę Węgrzyn 3:1.

Mecze finałowe odbędą się 11 i 13 maja.

W poprzednim sezonie w Drużynowych Mistrzostwach Polski triumfował klub z Tarnobrzega, srebro zdobyły tenisistki stołowe z Wrocławia, a brąz zespoły z Sochaczewa i Częstochowy.

Program półfinałów

28 kwietnia, g. 18:00 SKTS Sochaczew – KU AZS UE Wrocław
1 maja, g. 16:00 KU AZS UE Wrocław – SKTS Sochaczew

6 maja, g. 17:00 KTS Enea Siarkopol Tarnobrzeg – Bebetto AZS UJD Częstochowa
8 maja, g. 17:00 Bebetto AZS UJD Częstochowa – KTS Enea Siarkopol Tarnobrzeg