Tenisistki stołowe Enea Siarkopolu Tarnobrzeg zagrają w finale fazy play off Ekstraklasy kobiet. Podopieczne Zbigniewa Nęcka w półfinale okazały się lepsze od Bebetto AZS UJD Częstochowa.

Po zdecydowanym zwycięstwie w pierwszym spotkaniu 3:0, w rewanżu Tarnobrzeżanki triumfowały 3:2. Dwa punkty dla drużyny z Podkarpacia w sobotnie popołudnie wywalczyła Viktoria Pavlovich, a jedno „oczko” dorzuciła Elizabeta Samara.

Niewiele brakowało, aby to częstochowianki cieszyły się z triumfu w drugim spotkaniu fazy półfinałowej. Po trzech pojedynkach sobotniego meczu zespół spod Jasnej Góry prowadził bowiem 2:1 i w czwartym spotkaniu dnia Roksana Załomska wygrywała już 2:0 w setach i 9:2 w trzeciej odsłonie w pojedynku przeciwko Viktorii Pavlovich. Ostatecznie podopieczna Piotra Strusia uległa Białorusince 2:3.

Mimo porażki z defensywnie grającą Pavlovich, Roksana Załomska zostawiła po sobie dobre wrażenie w ostatnim meczu sezonu Bebetto AZS UJD Częstochowa. Zawodniczka klubu ze Śląska pokonała bowiem w trzech setach Elizabetę Samarę. Jedno „oczko” dla częstochowianek zainkasowała także Tetyana Bilenko po zwycięstwie nad Agatą Zakrzewską.

W finale fazy play off Enea Siarkopol Tarnobrzeg zmierzy się z KU AZS UE Wrocław. Bebetto AZS UJD Częstochowa i SKTS Sochaczew sezon 2020/2021 kończą z brązowymi medalami.

Bebetto AZS UJD Częstochowa – KTS Enea Siarkopol Tarnobrzeg 2:3
Roksana Załomska – Elizabeta Samara 3:0 ()
Sandra Wabik – Viktoria Pavlovich 1:3 ()
Tetyana Bilenko – Agata Zakrzewska 3:0 ()
Roksana Załomska – Viktoria Pavlovich 2:3 ()
Sandra Wabik – Elizabeta Samara 0:3 ()