Tenisistki stołowe Enea Siarkopolu Tarnobrzeg pokonały w pierwszym meczu półfinałowym fazy play off Ekstraklasy kobiet Bebetto AZS UJD Częstochowa 3:0. Podopieczne Zbigniewa Nęcka wszystkie pojedynki czwartkowego meczu wygrały bez straty seta.

Po jednym punkcie dla drużyny z Podkarpacia wywalczyły Han Ying, Elizabeta Samara i Julia Ślązka. Niemka w pierwszej grze dnia pokonała Roksanę Załomską, a Rumunka wypunktowała liderkę częstochowskiego zespołu – Tetyanę Bilenko. Autorką trzeciego „oczka” dla miejscowych była Julia Ślązak, która pokonała Sandrę Wabik.

– Przede wszystkim to był dobry mecz całej drużyny. Z przyjemnością patrzyłem, jak funkcjonował zespół. Najtrudniejszy pojedynek rozegrała Elizabeta Samara z Tetyaną Bilenko, która w dwóch pierwszych setach zagrała bardzo dobrze. Ukrainka grała świetnie przede wszystkim pod kątem taktycznym. To był piękny pojedynek i gratuluję Elizabecie Samarze świetnej postawy – powiedział po meczu Zbigniew Nęcek, trener Enea Siarkopolu Tarnobrzeg.

Przed rewanżem, który odbędzie się w Częstochowie 1. maja, tarnobrzeżanki są w komfortowej sytuacji. Aby awansować do wielkiego finału ligi, podopieczne Zbigniewa Nęcka muszą wygrać pod Jasną Górą zaledwie jednego seta.

– Staramy się krok po kroku dążyć do celu, który sobie postawiliśmy. Chcemy zakończyć udanie rozgrywki, zdobywając 30. tytuł Drużynowych Mistrzostw Polski – dodał Nęcek.

KTS Enea Siarkopol Tarnobrzeg – Bebetto AZS UJD Częstochowa 3:0
Han Ying – Roksana Załomska 3:0 ()
Elizabeta Samara – Tetyana Bilenko 3:0 ()
Julia Ślązak – Sandra Wabik 3:0 ()