Dwunaste zwycięstwo w sezonie odniosły w środowe popołudnie tenisistki stołowe KU AZS UE Wrocław. Zespół ze stolicy Dolnego Śląska w zaległym spotkaniu 16. kolejki Ekstraklasy kobiet pokonał we własnej hali Bebetto AZS UJD Częstochowa 3:2.

Środowy pojedynek miał bardzo wyrównany przebieg. O zwycięstwie KU AZS UE zadecydowała równa gra wszystkich zawodniczek. Po jednym punkcie dla wrocławskiej drużyny zdobyły Natalia Bajor, Katarzyna Wegrzyn i Anna Węgrzyn.

– Był to bardzo ważny mecz dla nas i przede wszystkim bardzo ciężki. Cieszymy się, że to my wygrałyśmy 3:2 – powiedziała po spotkaniu Natalia Bajor z KU AZS UE Wrocław.

W ekipie spod Jasnej Góry autorką wszystkich „oczek” była Ukrainka Tetyana Bilenko, która w pojedynkach z Anną Węgrzyn i Natalią Bajor przegrała tylko jednego seta. Bliska odniesienia zwycięstwa w szeregach akademiczek z Częstochowy była także Roksana Załomska, która dwukrotnie ulegała swoim rywalkom w stosunku 2:3.

– W ostatniej grze Anna Węgrzyn prowadziła z Roksaną Załomską już 2:0 w setach i wydawało się, że prowadzi grę. Potem przegrała seta prowadząc 2:1 i 9:6 w czwartej odsłonie. Zrobiło się 2:2, więc już była nerwówka. Do końca obydwie drużyny miały szansę na wygraną – dodała liderka wrocławskiego AZS-u.

Po wygranej za dwa punkty nad zespołem z Częstochowy, tenisistki stołowe KU AZS UE Wrocław wróciły na czwarte miejsce w tabeli. Aktualnie „Natalia Bajor i spółka” mają na swoim koncie 36 „oczek” i do zajmujących trzecie miejsce swoich środowych rywalek tracą już tylko jeden punkt.

KU AZS UE Wrocław – Bebetto AZS UJD Częstochowa 3:2
Natalia Bajor – Roksana Załomska 3:2 ()
Anna Węgrzyn – Tetyana Bilenko 0:3 ()
Katarzyna Węgrzyn – Sandra Wabik 3:1 ()
Natalia Bajor – Tetyana Bilenko 1:3 ()
Anna Wegrzyn – Roksana Załomska 3:2 ()