Enea Siarkopol Tarnobrzeg pokonała w piątkowym hicie Ekstraklasy kobiet SKTS Sochaczew 3:2. Samodzielnym liderem rozgrywek został zespół Bebetto AZS UJD Częstochowa, który odniósł piąte zwycięstwo w aktualnej kampanii.

Piątkowy hit kolejki w Sochaczewie nie zawiódł. Losy meczu rozstrzygnęły się w ostatniej grze wieczoru, w której Elizabeta Samara wygrała z Magdaleną Sikorską 3:2. Liderką tarnobrzeżanek w tym meczu była jednak Han Ying. Niemka w konfrontacji z SKTS-em nie przegrała nawet seta, pewnie wygrywając z Magdaleną Sikorską 3:0 i Iriną Ciobanu 2:0. Autorkami punktów po stronie miejscowych były Irina Ciobanu i Daria Łuczakowska.

Samodzielnym liderem Ekstraklasy kobiet po piątkowej kolejce zostały tenisistki stołowe Bebetto AZS UJD Częstochowa. Zespół ze Śląska odniósł piąte zwycięstwo w sezonie, pokonują we własnej hali JKTS Jastrzębie-Zdrój 3:0. W całym spotkaniu podopieczne Pauliny Narkiewicz nie przegrały ani jednego seta!

Pierwsze, historyczne zwycięstwo w najwyższej klasie rozgrywkowej zanotował w trzeciej kolejce Gotyk Toruń. Zespół z Grodu Mikołaja Kopernika, który debiutuje w Ekstraklasie kobiet, dzięki świetnej dyspozycji Tatiany Kukulkovej, pokonał KU AZS PWSIP Metal-Technik Łomża 3:1. Wygraną w piątkowy wieczór zanotował także Start Spalona Mleczarnia Nadarzyn, który ograł Asterm Dojlidy Białystok 3:1.

W ligowej tabeli prowadzi Bebetto AZS UJD Częstochowa. Ze stratą jednego „oczka” do lidera spod Jasnej Góry na drugim miejscu plasuje się SKTS Sochaczew. Trzecią pozycję zajmuje Enea Siarkopol Tarnobrzeg. Tabelę zamykają GOSRIT Energa Mar-Bruk ZRB Luzino i JKTS Jastrzębie-Zdrój.