Tenisistki stołowe Uniwersytetu Ekonomicznego AZS Wrocław zrobiły pierwszy krok w kierunku awansu do finału fazy play off w Ekstraklasie kobiet. Zespół z Dolnego Śląska w pierwszym meczu półfinałowym pokonał we własnej hali Bebetto AZS UJD Częstochowa 3:0 (w setach aż 9:1!).

Po jednym punkcie dla klubu z Wrocławia w czwartkowym spotkaniu zdobyły: Sun Chen, Anna Węgrzyn i Katarzyna Węgrzyn. Dwie pierwsze ograły swoje rywalki bez straty seta, a Katarzyna Węgrzyn defensywnie grającą Tetyanę Bilenko pokonała 3:1.

Rewanżowe starcie pomiędzy tymi zespołami zaplanowano na piątek (29. maja). W drugiej parze półfinałowej, KTS Enea Siarkopol Tarnobrzeg zmierzy się z obrońcą mistrzowskiego tytułu – PGE Fibrain AZS Politechniką Rzeszów.

Uniwersytet Ekonomiczny AZS Wrocław – Bebetto AZS UJD Częstochowa 3:0
Sun Chen – Paulina Krzysiek 3:0 (11:5, 11:3, 11:7)
Anna Węgrzyn – Emiko Taguchi 3:0 (11:5, 11:9, 11:7)
Katarzyna Węgrzyn – Tetyana Bilenko 3:1 (12:14, 11:7, 11:8, 11:9)