Piętnaste zwycięstwo w sezonie w Ekstraklasie kobiet odniosły w sobotę tenisistki stołowe Enea Siarkopolu Tarnobrzeg. Drużyna z Podkarpacia bez straty seta pokonała na wyjeździe Gotyk Toruń 3:0.

Po jednym punkcie dla Enea Siarkopolu wywalczyły Viktoria Pavlovich, Elizabeta Samara i Julia Ślązak. Białorusinka pokonała Tatianę Kukulkovą 3:0, a Rumunka wypunktowała mającą problemy zdrowotne Emilię Maruszak. Julia Ślązak, która zastąpiła w szeregach tarnobrzeżanek Agatę Zakrzewską, w trzech setach uporała się z Zuzanną Błażejewicz.

– Zespół z Tarnobrzega był dziś wyraźnie lepszy. Mamy jednak w swoich zespole trochę problemów zdrowotnych. Po kontuzji do gry wróciła Zuzanna Błażejewicz, a z problemami zdrowotnymi zmagała się Emilia Maruszak, która skreczowała w pojedynku z Samarą – mówi trener Gotyka Toruń, Kazimierz Wiszowaty.

Dzięki wygranej w Grodzie Mikołaja Kopernika tarnobrzeżanki umocniły się na fotelu lidera w Ekstraklasie kobiet. Aktualnie drużyna prowadzona przez Zbigniewa Nęcka ma na swoim koncie 41 punktów i o trzy „oczka” wyprzedza drugi w klasyfikacji SKTS Sochaczew. Gotyk Toruń plasuje się na siódmej pozycji z dorobkiem 21. punktów.

Gotyk Toruń – Enea Siarkopol Tarnobrzeg 0:3
Tatiana Kukulkova – Viktoria Pavlovich 0:3 (8:11, 4:11, 8:11)
Emilia Maruszak – Elizabeta Samara 0:3 (2:11, 2:11, 0:11)
Zuzanna Błażejewicz – Julia Ślązak 0:3 (7:11, 4:11, 6:11)