O niespodziankę pokusiły się w czwartkowy wieczór w Ekstraklasie tenisistki stołowe MUKS-u Startu Nadarzyn. Zespół z Mazowsza pokonał na wyjeździe aktualne mistrzynie Polski – KU AZS UE Wrocław 3:1!

Reina Aso zanotowała kapitalny debiut w polskiej Ekstraklasie. 20-letnia zawodniczka z Japonii w stolicy Dolnego Śląska zapisała przy swoim nazwisku komplet punktów. Jedyna zagraniczna tenisistka stołowa w szeregach Startu najpierw pokonała Annę Węgrzyn 3:1, a następnie ograła liderkę wrocławskiego zespołu – Katarzynę Węgrzyn 3:2.

Swój wkład w niespodziewane zwycięstwo nad mistrzyniami kraju miała również Katarzyna Grzybowska-Franc. Brązowa medalistka mistrzostw Europy w grze pojedynczej w starciu „trójek” pokonała Wu Xinxin 3:0.

Autorką honorowego „oczka” dla miejscowych była Katarzyna Węgrzyn, która w czterech setach uporała się z leworęczną Pauliną Krzysiek 3:1.

Po czwartkowym spotkaniu obydwa zespoły zrównały się ze sobą punktami w ligowej tabeli. Zarówno nadarzynianki jak i wrocławianki mają na swoich kontach po 10 „oczek”. Start zajmuje aktualnie trzecie, a KU AZS UE czwarte miejsce w tabeli. Prowadzi Enea Siarkopol Tarnobrzeg.

KU AZS UE Wrocław – MUKS Start Nadarzyn 1:3
Katarzyna Węgrzyn – Paulina Krzysiek 3:1 (11:6, 12:10, 5:11, 11:9)
Anna Węgrzyn – Reina Aso 1:3 (7:11, 8:11, 11:6, 5:11)
Wu Xinxin – Katarzyna Grzybowska-Franc 0:3 (12:14, 7:11, 8:11)
Katarzyna Węgrzyn – Reina Aso 2:3 (12:10, 8:11, 11:7, 5:11, 6:11)