Tenisistki stołowe KS Bronowianka Kraków pokonały 3:2 AZS AJD Częstochowa w jednym z meczów 12. kolejki Ekstraklasy Kobiet. Bohaterką spotkania okazała się Aleksandra Falarz, która w piątym pojedynku zwyciężyła Katarzynę Ślifirczyk, odnosząc pierwsze w karierze zwycięstwo na tym poziomie rozgrywek. Dla Aleksandry Falarz, która przed dwoma tygodniami, dokładnie w 18. rocznicę urodzin, stanęła na podium 2. Grand Prix Polski Juniorów w Bilczy, piątkowy występ był to dopiero drugim w Ekstraklasie. Krakowianka wykorzystała daną jej szansę – zachowała więcej nerwów w meczu z Katarzyną Ślifirczyk, zwyciężając bardziej doświadczoną rywalkę w stosunku 3:0.

Wkład w triumf Bronowianki miały ponadto: Zhao Xia, która wygrała 3:0 ze Ślifirczyk, a także Marta Smętek, okazując się lepszą w czterech setach od Katarzyny Nowocin. Obydwa punkty na konto częstochowianek zapisała Elena Dubkova. Białorusinka najpierw pokonała bez straty seta Falarz, a następnie w stosunku 3:1 – Zhao Xia.

Również po dopiero pięciu partiach pingpongistki MKSTS DWSPiT Polkowice pokonały SKTS Sochaczew. Gospodynie do zwycięstwa poprowadziła Katarzyna Grzybowska, która najpierw pokonała 3:0 Wiktorię Zaniewską, a następnie odniosła drugie w ostatnich dniach zwycięstwo nad Natalią Partyką (3:1). Pod koniec stycznia obie Polki trafiły na siebie w meczu 2. rundy turnieju ITTF World Tour Hungarian Open – w węgierskim Szombathely zawodniczka z Polkowic wygrała 4:2.

Grzybowska, dzięki dwóm wygranym, umocniła się na prowadzeniu w rankingu indywidualnym Ekstraklasy – ma na koncie 18 zwycięstw i 3 porażki. Triumf MKSTS DWSPiT w meczu z SKTS Sochaczew przypieczętowała Agata Pastor, w ostatnim pojedynku pokonując Zaniewską. Wcześniej po jednej wygranej odniosły: Partyka oraz Chinka Wenwen Liu.

Dwa zwycięstwa Moniki Pietkiewicz i jeden punkt Mai Krzewiczkiej dały z kolei zwycięstwo 3:1 ekipie Polmlek Zamer Lidzbark Warmiński nad KU AZS UE Wrocław. Wśród wrocławianek punktowała jedynie Natalia Bajor. Dla gospodyń była to dopiero druga wygrana w sezonie. Nie pozwoliła ona co prawda tenisistkom stołowym z Lidzbarka Warmińskiego opuścić przedostatniej lokaty, ale zrównały się one punktami z KU AZS PWSiP Łomża.

Łomżanki czekał trudny wyjazd do Tarnobrzega. Tamtejszy KTS Zamek-SPAR w obecnych rozgrywkach jeszcze nie doznał porażki i tak samo było tym razem – podopieczne trenera Zbigniewa Nęcka wygrały 3:1. Honorowy punkt dla ekipy gości zdobyła Magdalena Sikorska, która pokonała Roksanę Załomską. Miejscowe do sukcesu przybliżyła Chinka Wang Yixiao, odnosząc nad Eweliną Sakowicz i Sikorską ekstraklasowe zwycięstwa numer 6 i 7 w tym sezonie. Trzecią wygraną, w meczu przeciwko Karolinie Gołębiewskiej, odniosła Kinga Stefańska.

– Ustawiłem zespół tak, aby Roksana miała szansę skonfrontowania się z Magdą Sikorską. Jest u nas w okresie testowym i chciałem dać jej możliwość sprawdzenia się, zobaczenia, czy czyni postępy, jakich od niej oczekuję – komentował po zakończeniu spotkania opiekun tarnobrzeżanek. – Mecz z Sikorską pokazał, że Roksana ma w sobie potencjał i trzy sety były naprawdę przyzwoite, alejuż ten czwarty został przegrany zbyt łatwo. Tak jednostajną grą i prostą taktyką nie da się wygrać. Widać, że duże są postępy w grze Wang Yixiao. Do tego jest zmotywowana, skoncetrowana na tym, co robi i wprowadza elementy, nad którymi pracujemy na treningach. Jestem bardzo zadowolony z jej gry w tym meczu.

Najszybszy przebieg spośród spotkań 12. kolejki Ekstraklasy Kobiet miał mecz w Nadarzynie, gdzie miejscowy GLKS Wanzl Scania pokonał 3:0 AZS UMCS Optima Lublin. Gospodynie oddały rywalkom tylko jednego seta, który padł łupem Renaty Gumuli w pojedynku z Shen Yi Bin. W kolejnych grach Antonina Szymańska, wiceliderka rankingu indywidualnego, pokonała Agnieszkę Maluszczak, a Klaudia Kusińska zwyciężyła Sylwię Pawlak.