Tenisistki stołowe Enea Siarkopolu Tarnobrzeg wykonały w piątkowe popołudnie pierwszy krok w kierunku awansu do finału fazy play off Ekstraklasy kobiet. Zespół Zbigniewa Nęcka w pierwszej odsłonie półfinałowej batalii wygrał z Bebetto AZS UJD Częstochowa 3:0.

Starcie pierwszej i czwartej drużyny po rundzie zasadniczej przebiegało pod dyktando ekipy z Podkarpacia. Wszystkie spotkania piątkowej potyczki miejscowe rozstrzygnęły na swoją korzyść w trzech setach. Mecz znakomicie dla Enea Siarkopolu rozpoczęła Fu Yu, która pewnie ograła Roksanę Załomską. Kilka minut później prowadzenie triumfatora Champions League podwyższyła Elizabeta Samara, pokonując Anastasiyę Dymytrenko. Zwycięstwo tarnobrzeżanek przypieczętowała Kinga Stefańska, która dość nieoczekiwanie wygrała z Tetyaną Bilenko.

Po raz trzeci w tym sezonie doszło do konfrontacji zespołów z Tarnobrzega i Częstochowy. Najbardziej zacięty pojedynek rozegrano w pierwszej połowie października 2021 roku, kiedy to podopieczne Zbigniewa Nęcka pokonały ekipę spod Jasnej Góry 3:2. Bezbłędna w tamtym meczu była Fu Yu, która ma na swoim koncie komplet zwycięstw w najwyższej klasie rozgrywkowej.

Drugie spotkanie fazy play off Ekstraklasy kobiet pomiędzy Bebetto AZS UJD Częstochowa a Enea Siarkopolem Tarnobrzeg zostanie rozegrane 8. maja. Triumfator tego półfinału zagra w wielkim finale z KU AZS UE Wrocław, który w półfinałach fazy play off okazał się lepszy od SKTS-u Sochaczew.

KTS Enea Siarkopol Tarnobrzeg – Bebetto AZS UJD Częstochowa 3:0
Fu Yu – Roksana Załomska 3:0 (11:9, 11:6, 11:3)
Elizabeta Samara – Anastasiya Dymytrenko 3:0 (12:10, 11:3, 11:3)
Kinga Stefańska – Tetyana Bilenko 3:0 (14:12, 11:9, 11:9)