Bliskie sprawienia sporej niespodzianki były w piątkowy wieczór tenisistki stołowe Asterm Dojlid Białystok. Zespół ze stolicy Podlasia prowadził w starciu z Eneą Siarkopolem Tarnobrzeg 2:1, by ostatecznie ulec aktualnym złotym medalistkom 2:3.

Piątkowy mecz znakomicie dla białostocczanek otworzyła Katarzyna Grzybowska-Franc. Wciąż aktualna brązowa medalistka mistrzostw Europy w grze pojedynczej z Alicante w pierwszej grze pokonała Viktorię Pavlovich 3:2. Kilkanaście minut później podopieczne Zbigniewa Nęcka doprowadziły do wyrównania za sprawą Elizabety Samary, która łatwo i szybko pokonała juniorkę w szeregach Asterm Dojlid – Michalinę Górską 3:0.

Zespół ze stolicy Podlasia ponownie na prowadzenie wyszedł po trzeciej grze dnia. Jedyna zagraniczna zawodniczka w ekipie Asterm Dojlid – Darya Kisel z Białorusi pokonała jedyną Polkę w wyjściowym składzie tarnobrzeskiej drużynie – Agatę Zakrzewską 3:0.

Wygrana Białorusinki w konfrontacji „trójek” była ostatnim tego wieczoru zwycięstwem miejscowej tenisistki stołowej. Od czwartej gry przy stole dominowały już tylko przyjezdne. Najpierw Elizabeta Samara w czterech setach pokonała Katarzynę Grzybowską-Franc, a następnie triumf Enea Siarkopolu w Białymstoku przypieczętowała Viktoria Pavlovich, która wygrała z rezerwową zawodniczką Asterm Dojlid – Kamilą Gryko 3:0.

Waleczne spotkanie ze strony drużyny z Białegostoku. Jeśli Kasia Grzybowska-Franc gra w meczu, to białostocczanki są groźne dla każdego. Cieszę się jako trener reprezentacji Polski kobiet, że Kasia wraca do dobrej dyspozycji – chwalił liderkę Asterm Dojlid Zbigniew Nęcek, trener tarnobrzeżanek.

Wygrana za dwa punkty w stolicy Podlasia sprawiła, że Enea Siarkopol Tarnobrzeg ponownie objęła prowadzenie w tabeli. Zespół Zbigniewa Nęcka zrównał się punktami z SKTS-em Sochaczew, jednak dzięki lepszemu bilansowi małych punktów zajmuje pierwsze miejsce. Białostocczanki z kolei sklasyfikowane są na szóstej pozycji z dorobkiem 24 „oczek”.

Asterm Dojlidy Białystok – KTS Enea Siarkopol Tarnobrzeg 2:3
Katarzyna Grzybowska-Franc – Viktoria Pavlovich 3:2 (11:8, 11:6, 8:11, 9:11, 11:5)
Michalina Górska – Elizabeta Samara 0:3 (2:11, 3:11, 3:11)
Darya Kisel – Agata Zakrzewska 3:0 (11:5, 11:7, 11:4)
Katarzyna Grzybowska-Franc – Elizabeta Samara 1:3 (11:5, 7:11, 7:11, 9:11)
Kamila Gryko – Viktoria Pavlovich 0:3 (6:11, 3:11, 3:11)