Tuż przed meczem Ligi Mistrzyń z TTC Berlin Eastside, drużyna Natalii Partyki – SKST PLUS Hodonín rozegrała 3 mecze w czeskiej Extralidze. Nasza reprezentantka wygrała wszystkie 9 pojedynków singlowych, a minimalnie przegrała tylko jedno spotkanie deblowe.

W sobotę i niedzielę zespół z Hodonina wygrał po 6:2 z TJ Ostrava KST i SKST Charvát Havířov oraz zremisował z MH stolní tenis Ostrava 5:5. Świetnie spisała się Natalia Partyka, która w tym momencie ma bilans 23 – 1 w grze pojedynczej w sezonie 2021-22.

W meczu z SKST Charvát Havířov polska tenisistka stołowa wygrała 3 pojedynki po 3:0 i bardzo wysoko w poszczególnych setach. Z MH stolní tenis Ostrava Natalia Partyka też odniosła 3 zwycięstwa w singlu, zaś w deblu z Markétą Ševčíkovą (w singlu ma bilans 34 – 3) przegrały z Kristýna Mikulcovą i Barborą Kapounovą 2:3, mimo że prowadziły 2:0. Z kolei z TJ Ostrava KST reprezentantka Biało-Czerwonych pokonała 3 rywalki – 3:1, 3:2 i 3:0.

Już dziś, we wtorek 18 stycznia o g. 18:00, SKST PLUS Hodonín spotka się z TTC Berlin Eastside w pierwszym meczu ćwierćfinałowym Ligi Mistrzyń.

– Nie zagramy w najsilniejszym składzie, ale uważam, że jest szansa na dobry wynik. Chociaż zdajemy sobie sprawę z siły przeciwnika – mówi Jaroslav Mikeska, trener zawodniczek z Hodonina.

Rewanż w piątek 21 stycznia w Niemczech.

30-krotny Mistrz Polski KTS Enea Siarkopol Tarnobrzeg w pierwszym spotkaniu we Francji ograł TT Saint Quentinois 3:0, a rewanżowy mecz odbędzie się w niedzielę 23 stycznia o g. 11:00 w Tarnobrzegu. Zdecydowanym faworytem są podopieczne trenera Zbigniewa Nęcka.