W chorwackim Varazdinie zakończyły się Mistrzostwa Europy Juniorów i Kadetów. Reprezentanci naszego kraju przywieźli z Chorwacji aż 9 medali, zajmując 3 miejsce w klasyfikacji medalowej.

Sportowe zmagania w rozpoczęły się w Varazdinie 18 lipca. Przez pierwszy tydzień turnieju o tytuły mistrzowskie rywalizowali juniorzy. Nasi zawodnicy stawali na podiach turnieju juniorskiego, aż 5 razy, w tym dwukrotnie na najwyższym stopniu podium.

ME U19:
Złoty medal – turniej drużynowy juniorów – Samuel Kulczycki, Miłosz Redzimski, Maciej Kubik, Szymon Kolasa i Łukasz Sokołowski
Złoty medal – gra podwójna – Samuel Kulczycki i Maciej Kubik
Srebrny medal – gra pojedyncza – Samuel Kulczycki
Brązowy medal – gra podwójna mieszana – Anna Brzyska i Samuel Kulczycki
Brązowy medal – gra podwójna –  Zuzanna Wielgos i Anna Brzyska

Trzy dni po zakończeniu turnieju juniorskiego przy stołach stanęli młodsi koledzy i koleżanki naszych medalistów. 27 lipca rozpoczął się turniej w kategoriach kadetów w czasie którego również rozbrzmiał „Mazurek Dąbrowskiego”, po złoty medal sięgnęli Wiktoria Wróbel i Miłosz Redzimski. Wartym uwagi jest fakt, że Miłosz startował również w drużynowym turnieju juniorskim, a jego wkład był istotny dla złotego medalu naszej drużyny.

ME U15:
Złoty medal – mikst –  Wiktoria Wróbel i Miłosz Redzimski
Brązowy medal – gra pojedyncza – Miłosz Redzimski
Brązowy medal – gra deblowa – Miłosz Redzimski i Alan Kulczycki
Brązowy medal – turniej drużynowy kadetek – Wiktoria Wróbel, Natalia Bogdanowicz, Zofia Śliwka i Aleksandra Guzik.

Nasza reprezentacja w Varazdinie wywalczyła łącznie 9 medali, 3 złote, 1 srebrny oraz 5 brązowych, co dało Polsce 3 miejsce w klasyfikacji medalowej turnieju. Pierwsze miejsce z 4 złotymi, 1 srebrnym i 6 brązowymi krążkami zajęła reprezentacja Francji, drugie miejsce przypadło zaś Niemcom, którzy zdobyli łącznie 7 medali – 4 złote, 1 srebrny i 2 brązowe.

Partnerem Generalnym Polskiego Związku Tenisa Stołowego, wspierającym nasze zawodniczki i naszych zawodników w drodze po medale jest Enea.