Ze względu na kłopoty zdrowotne Natalia Bajor i Natalia Partyka nie zagrają w rozpoczynających się 30 września w Chengdu Drużynowych Mistrzostwach Świata. Dodatkowo powołana została Paulina Krzysiek.

Wyniki badań w Centralnym Ośrodku Medycyny Sportowej w Warszawie wykluczyły start obydwu zawodniczek w Drużynowych MŚ w Chinach – mówi Stefan Dryszel, dyrektor sportowy Polskiego Związku Tenisa Stołowego.

Trener Marcin Kusiński dodatkowo powołał Paulinę Krzysiek, która zagra w azjatyckim turnieju (30 września – 9 października) razem z siostrami Anną i Katarzyną Węgrzyn.

W składzie męskiej drużyny narodowej, prowadzonej przez trenera Tomasza Krzeszewskiego, są medaliści ostatnich Młodzieżowych Mistrzostw Europy – Samuel Kulczycki (złoto w singlu), Miłosz Redzimski (brąz w singlu), Maciej Kubik (brąz w deblu z Samuelem Kulczyckim) i Artur Grela.

Polki i Polacy przylecą do Chin 26 września, a losowanie grup odbędzie się 28 września. W pierwszej fazie turnieju nasze reprezentacje rozegrają po 4 mecze. Po 2 najlepsze drużyny z każdej z 8 grup awansują do 1/8 finału. Poszczególne spotkania będą składać się z 5 pojedynków singlowych. Nie ma gier deblowych tak jak w systemie olimpijskim.