Dorota Bucław, niepełnosprawna tenisistka stołowa otrzymała nowy wózek inwalidzki zakupiony ze środków Fundacji LOTTO im. Haliny Konopackiej. Wózek uczestniczce igrzysk paraolimpijskich przekazał Zbigniew Leszczyński, wiceprezes Polskiego Związku Tenisa Stołowego ds. sportowych.

Dorota Bucław jest jedną najbardziej utytułowanych para tenisistek stołowych w klasie 1. W swojej karierze sportowej aż trzykrotnie startowała w igrzyskach paraolimpijskich (w Londynie w 2012, Rio de Janeiro w 2016 roku i Tokio w 2021 roku). W 2018 roku wywalczyła brązowy medal Mistrzostw Świata, a rok później została Mistrzynią Europy (klasa łączona 1-2).

Na co dzień reprezentantka Polski mieszka w Bydgoszczy i to właśnie w tej miejscowości otrzymała nowy wózek inwalidzki przekazany przez Zbigniewa Leszczyńskiego, który został zakupiony ze środków Fundacji LOTTO im. Haliny Konopackiej.

Wizją działania Fundacji LOTTO im. Haliny Konopackiej jest dążenie do wyrównywania szans w osiąganiu sukcesów. W swojej działalności Fundacja LOTTO i wszystkie osoby zaangażowane w jej prace kierują się ściśle określonymi wartościami, takimi jak: partnerstwo, odpowiedzialność, szacunek, pasja i transparentność.