Aliaksandr Khanin podpisał kontrakt z czwartym zespołem LOTTO Superligi – Dojlidami Białystok. Białorusin wraca do klubu ze stolicy Podlasia po występach we włoskie Serie A i niemieckiej 2. Bundeslidze.

Khanin, który zajmuje aktualnie 155. miejsce w rankingu światowym, w przeszłości występował w klubie z Białegostoku w sezonach 2015/2016 i 2016/2017. – Aleksander wraca do Dojlid już jako inny zawodnik. Mimo że wciąż jest bardzo młody, to posiada ogromny bagaż doświadczeń. Jestem bardzo szczęśliwy, że udało się go pozyskać. Mam spore oczekiwania wobec jego gry, ale myślę, że temu sprosta – mówi Piotr Anchim, menadżer czwartego zespołu LOTTO Superligi w sezonie 2019/2020.

Reprezentant Białorusi dołączył tym samym do Wanga Zeng Yi i Li Yongyina, którzy już od kilku lat stanowią o sile Dojlid. Funkcję rezerwowego w białostockim zespole będzie pełnił wychowanek KTS Wysokie Mazowieckie – Piotr Michalski

– W takim składzie będziemy walczyć o najwyższe cele. Moim marzeniem jest zdobycie mistrzostwa Polski. Uważam, że jest to realny cel. Mamy trzech znakomitych zawodników, którzy mogą rywalizować z każdym w polskiej lidze – uważa Anchim.

W minionym sezonie Dojlidy Białystok z dorobkiem 34 punktów zajęły czwarte miejsce w LOTTO Superlidze.