Reprezentacja Polski mężczyzn odniosła drugie grupowe zwycięstwo podczas Drużynowych Mistrzostw Świata w tenisie stołowym w Tokio. Podopieczni trenera Tomasza Krzeszewskiego w środę pokonali 3:1 kadrę narodową Serbii. „Biało-czerwonych” do zwycięstwa poprowadził Daniel Górak, który bez straty seta wygrał obydwa własne spotkania. Wyższość Polaka, sklasyfikowanego na 89. pozycji w światowym rankingu ITTF, musieli uznać: Aleksandar Karakasević, doświadczony zawodnik, powracający do gry na poziomie reprezentacyjnym, a także Zolt Pete (132. na świecie).

Wcześniej, w pierwszej grze meczu, Pete uległ również innemu z reprezentantów Polski, Wang Zeng Yi (77.). Zawodnik grający na co dzień dla superligowej drużyny PKS Kolping Frac Jarosław oddał Serbowi tylko jednego seta. Honorowy punkt na konto tenisistów stołowych z Bałkanów zapisał Marko Jevtović (104.), wygrywając w trzech setach z Robertem Florasem (111.) w meczu numer „trzy”.

W środę Polaków czeka jeszcze jeden występ – o godzinie 12:30 czasu polskiego podopieczni trenera Tomasza Krzeszewskiego zmierzą się z Brazylijczykami, którzy po trudnym boju przegrali 2:3 z Austriakami. Ewentualna wygrana z Brazylią zagwarantuje „biało-czerwonym” awans do 1/8 finału tegorocznych DMŚ. Trzeciej z rzędu porażki w stosunku 0:3 doznali tymczasem Rosjanie – po nieudanych występach przeciwko Polsce i Austrii tym razem nie sprostali oni Chińczykom.