Tenisiści stołowi Dekorglassu Działdowo awansowali do półfinału Pucharu Europy ETTU. W 1/2 finału rywalem zespołu z Warmii i Mazur będzie triumfator ćwierćfinałowej pary pomiędzy Dartomem Bogorią Grodzisk Mazowiecki a Polskim Cukrem Gwiazdą Bydgoszcz.

Czwartkowe spotkanie, podobnie jak pierwszy mecz w Austrii, przebiegało pod dyktando podopiecznych trenera Michała Dziubańskiego. Tenisiści stołowi Dekorglassu w rewanżowym spotkaniu oddali liderowi austriackiej 1. Bundesligi zaledwie jednego seta!

Po jednym punkcie dla gospodarzy w czwartkowym meczu zdobyli Jakub Dyjas, Duńczyk Jonathan Groth oraz Japończyk Kaii Konishi. Pierwszy ograł Frane Kojica 3:0, a leworęczny Groth w czterech setach uporał się z Ivorem Banem. Z kolei Konishi okazał się lepszy od Felixa Wetzela, zwyciężając 3:0.

Trochę się obawialiśmy tych spotkań z drużyną z Austrii. Ulm zlekceważyło Wiener Neustadt i teraz ich już w Pucharze Europy ETTU nie ma. Wracając do nas, to cały zespół grał bardzo dobrze w obydwu meczach, ale łatwo nie było – powiedział tuż po spotkaniu Michał Dziubański, trener Dekorglassu Działdowo.

W 1/2 finału rywalem Dekorglassu Działdowo będzie Dartom Bogoria Grodzisk Mazowiecki lub Polski Cukier Gwiazda Bydgoszcz. Spotkania ćwierćfinałowe w „polskiej parze” zostaną rozegrane 28 stycznia u 10 lutego.

Dekorglass Działdowo – Solex-Consult Wiener Neustadt 3:0
Jakub Dyjas – Frane Kojic 3:0 (11:8, 11:3, 11:5)
Jonathan Groth – Ivor Ban 3:1 (13:11, 11:9, 4:11, 11:8)
Kaii Konishi – Felix Wetzel 3:0 (11:7, 11:9, 11:5)