Dekorglass Działdowo (Maciej Kubik, Patryk Bielecki, Patryk Lewandowski, Mateusz Rutkowski) w gronie juniorów i Politechnika Rzeszów (Zuzanna Wielgos, Klaudia Broda, Emilia Skuba, Martyna Stachniak) wśród juniorek wywalczyli w Ustrzykach Dolnych złote medale Mistrzostw Polski do lat 18 w rywalizacji drużynowej.

W finałowym spotkaniu juniorek, rzeszowska Politechnika pokonała MRKS Gdańsk 3:1. Drużynę ze stolicy Podkarpacia do zwycięstwa poprowadziła Zuzanna Wielgos. Liderka Politechniki w najważniejszym meczu drużynowej rywalizacji pokonała Adriannę Licbarską 3:0 (11:7, 11:9, 11:8) oraz Wiktorię Wróbel 3:1 (13:15, 11:5, 11:3, 11:6).

Wśród juniorów złote medale wywalczyli tenisiści stołowi Dekorglassu Działdowo. Najwyżej rozstawiona drużyna w zawodach w finale pokonała po zaciętym meczu Politechnikę Rzeszów 3:2. Liderem zespołu z Warmii i Mazur był bezbłędny Maciej Kubik, który ograł zarówno Damiana Korczaka jak i Szymona Kolasę.

Zarówno ja, jak i Szymon, wchodzimy dopiero w turniej. Szymon w czwartej odsłonie zagrał kapitalnie, ale cieszę się, że wytrzymałem w decydującym sezonie i zwyciężyłem. Jestem zadowolony ze swojego występu – powiedział po finałowej grze Maciej Kubik.

Z brązowymi medalami zmagania w turnieju drużynowym juniorek zakończyły KU AZS UE Wrocław (Zuzanna Gaworska, Julia Furman, Paula Krysińska) i JKTS Jastrzębie-Zdrój (Anna Kubiak, Weronika Tomczak, Laura Kałużny, Nadia Kloczkowska), a wśród juniorów na najniższym stopniu stanęli przedstawiciele klubów Ostródzianka Ostróda (Maksymilian Miastowski, Kuba Kwapiś, Igor Jankowski) i Bogoria Grodzisk Mazowiecki (Miłosz Redzimski, Michał Gawlas, Patryk Pyśk, Jacek Mitas)