W niedzielę (27 listopada) ostatni mecz grupowy w Lidze Mistrzów rozegra broniący trofeum KTS Enea Siarka Tarnobrzeg. Za kilka dni decydujące spotkania czekają też Natalię Partykę grającą w barwach SKST Plus Hodonin.

W grupie B czeski zespół zagra w Hodoninie we wtorek, 29 listopada z Metz TT oraz w czwartek, 1 grudnia z TTC Nowy Sad.

Wcześniej SKST Plus przegrał 2:3 w Metz, a Natalia Partyka wygrała z Mariią Tailakovą 3:2. Natomiast uległ w Nowym Sadzie 0:3, ale Polka nie grała w tym spotkaniu.

W ramach przygotowań do decydujących gier pingpongistki z Hodonina rozegrają dziś i jutro (25-26 listopada) mecze w czeskiej Extralidze z MSK Gumotex Břeclav ZFP Group i TJ Ostrava KST.

Klub Natalii Partyki oraz zespół z Ostrawy są jedynymi niepokonanymi w stawce 12 drużyn. Z tym że TJ Ostrava KST ma już rozegranych 9 spotkań, 26 punktów na koncie i zajmuje 1 miejsce. SKST Plus Hodonin plasuje się na 8 lokacie – 14 punktów w 5 występach.

Zawodniczki z Hodonina bronią tytułu Mistrzyń Czech. Natalia Partyka ma bilans pojedynków 4:0 i 12-1 w setach. Gra razem z Karin Grofovą, Markétą Ševčíkovą, Anną Klempererovą. Trenerem jest Jaroslav Mikeska.

Z kolei Enea Siarkopol Tarnobrzeg w najbliższą niedzielę na zakończenie fazy grupowej zmierzy się we Francji z Eitval Clairefontaine ASRTT. Podopieczne trenera Zbigniewa Nęcka do tej pory pokonały po 3:0 ten zespół u siebie oraz 2 razy hiszpański Tecnigen Linares.