– Czekam na ostateczną decyzję władz mojego francuskiego klubu 4S Tours, ale mam alternatywę w postaci powrotu do polskiej Lotto Superligi lub przenosin do innej zagranicznej drużyny – mówi Daniel Górak, dla którego obecny zespół jest już trzecim francuskim w karierze. Czy były Mistrz Europy Juniorów w singlu i deblu pozostanie w tym kraju?

– Przed sezonem władze 4S Tours zakładały walkę o ekstraklasę. Początek mieliśmy dobry, ale potem okazało się, że bez Shan Menga ciężko regularnie wygrywać w mocnej 2 lidze. Niestety nasz chiński zawodnik ze względu na koronawirusa nie przylatywał do Francji i musieliśmy sobie radzić bez niego – powiedział Daniel Górak.

Drużyna w składzie: Daniel Górak, Lilian Bardet, Clement Debruyeres, Amin Miralmasi, Louis Laine-Campino wygrała 7 meczów i przegrała 8, co daje jej 6 pozycję i 29 pkt. Władze klubu już zdecydowały, że w nowym sezonie do zespołu dołączą Francuz Enzo Angles i Ukrainiec Jewhen Pryshchepa.

– Początkowo moi szefowie zdecydowali o całkowitej przebudowie składu, ale potem usłyszałem, że możemy usiąść do rozmów na temat dalszej mojej gry w 4S Tours. Teraz słyszę, że to jednak wcale nie jest takie pewne. Na pewno wiążące decyzje zapadną w najbliższych dniach. Za tydzień wylatuję do Francji na trzy ostatnie mecze z rywalami także będącymi w środku 2-ligowej tabeli Bayard Argentan, Metz, Miramas – mówił wicemistrz Europy w grze podwójnej z Jakubem Dyjasem z 2016 roku i brązowy medalista Drużynowych ME z 2007 roku.

Daniel Górak jest 5-krotnym Indywidualnym Mistrzem Polski, który wielkie sukcesy odnosił w barwach m.in. Dartomu Bogorii Grodzisk Mazowiecki, Sokołowa S.A. (wcześniej jako Kolping Frac) Jarosław. W przeszłości grał wiele sezonów z powodzeniem w Hennebont, a w rozgrywkach 2018-19 występował w Stella Sport La Romagne.

– Zobaczymy, jak się wszystko ułoży. Mam propozycje z polskich i zagranicznych klubów. Wkrótce powinienem oficjalnie ogłosić informacje dotyczące mojej sportowej przyszłości – stwierdził.