Podczas 133. Sesji Międzynarodowego Komitetu Olimpijskiego, która rozpoczęła się w poniedziałek w Buenos Aires, podjęto decyzję, że gospodarzem IV Młodzieżowych Igrzysk Olimpijskich w 2022 roku będzie Senegal.

Jest to następstwo podjętej w lutym w PyeongChang decyzji o zorganizowaniu igrzysk w Afryce. Spośród czterech zgłaszających się afrykańskich państw – Botswana, Nigeria, Tunezja i Senegal – aprobatę Komitetu Wykonawczego MKOl podczas wrześniowego spotkania w Lozannie uzyskał Senegal i został zaproponowany Sesji. Przedstawiciele pozostałych trzech kandydatur pojawili się w Buenos Aires, aby okazać wsparcie Senegalczykom, którzy w rezultacie zostali zaakceptowani jako gospodarze MIO w 2022 roku.

Będzie to pierwsza impreza olimpijska w historii Afryki. Idea zakłada, że jest to preludium przed zorganizowaniem na Czarnym Lądzie „dorosłych” igrzysk w niedalekiej przyszłości. Oprócz stolicy Senegalu, Dakaru, ośrodkami zmagań młodych olimpijczyków będą oddalone o 30 km od Dakaru Diamniadio oraz mieszczące się na wybrzeżu Saly.