Czworo Polaków: Samuel Kulczycki, Maciej Kubik, Mateusz Zalewski i Anna Brzyska wystąpi w turnieju Europe Youth Top-10 w tenisie stołowym, który w dniach 9-11 października 2020 zostanie rozegrany w Berlinie.

Faworytami zmagań juniorskich w Berlinie będą biało-czerwoni. Najwyżej rozstawionym zawodnikiem w imprezie będzie Samuel Kulczycki, który przed rokiem zajął drugie miejsce w tych zawodach. Do grona głównych kandydatów do zwycięstwa w Europe Youth Top-10 zaliczany jest także Maciej Kubik, który w niemieckich zawodach rozstawiony będzie z „dwójką”.

Naszych reprezentantów nie zabraknie także w gronie kadetów i kadetek. W tej pierwszej grupie wystąpi Mateusz Zalewski (rozstawiony z numerem sześć), a wśród kadetek o zwycięstwo rywalizować będzie Anna Brzyska, która w Berlinie będzie najwyżej rozstawioną zawodniczką na liście startowej.

W tegorocznej edycji Europe Youth Top-10 prawo startu miał także Miłosz Redzimski, jednak wycofał się z udziału w niemieckich zawodach.

Nasi zawodnicy w przeszłości świetnie radzili sobie w turniejach Europe Youth Top-10. W 2017 roku rywalizację w gronie kadetów zdominował Samuel Kulczycki, który wygrał zawody w Worcester. Dwa lata wcześniej najlepszą juniorką Europe Youth Top-10 w rumuńskim Buzau została z kolei Natalia Bajor. Turnieje z tego cyklu wygrywali także m.in. Jakub Dyjas (w 2013 roku w Terni) czy Lucjan Błaszczyk (w 1992 roku w Stambule).

Pełna lista uczestników Europe Youth Top-10