Czworo polskich tenisistów stołowych wystąpi w turnieju cyklu ITTF World Tour, który w poniedziałek rozpocznie się w Sztokholmie. Zawody są bardzo mocno obsadzone, a najwyżej rozstawieni w singlu zostali Chińczycy Zhu Yuling i Fan Zhendong.

W Swedish Open rywalizować będą: mistrz i wicemistrz Polski – Jakub Dyjas i Marek Badowski oraz brązowy medalista tegorocznych MP w Raszkowie Tomasz Kotowski, a także Magdalena Sikorska.
Wszyscy biało-czerwoni muszą wziąć udział w dwudniowych (29-30 października) kwalifikacjach. Oprócz singla, biało-czerwoni uczestniczyć będą w turnieju gry podwójnej – Dyjas z Badowskim, Kotowski z Norwegiem Borgarem Haugiem i Sikorska z Dunką Stefanie Christensen. W zawodach U21 wystąpi Kotowski.
W singlu kobiet i mężczyzn najwyżej rozstawieni są Chińczycy, tj. wśród kobiet Zhu Yuling, Liu Shiwen, Chen Meng oraz w gronie pingpongistów Fan Zhendong, Xu Xin i Lin Gaoyuan. Z „czwórką” zagra Niemiec Dimitrij Ovtcharov.
Za tydzień polscy tenisiści stołowi, m.in. mistrzyni kontynentu Li Qian i brązowa medalistka ME Katarzyna Grzybowska-Franc czy Dyjas i Badowski, wystąpią w World Tourze w austriackim Linzu.