Czworo reprezentantów Polski awansowało do 2. rundy turnieju głównego gry pojedynczej ITTF Premium Junior Circuit Czech Junior Open, rozgrywanego w Hodoninie. Najbardziej zacięty pojedynek stoczyła Julia Ślązak, która pokonała w stosunku 4:3 Francuzkę Pauline Chasselin. Julia Ślązak, w turnieju gry pojedynczej startująca z numerem 58, w pojedynku z Pauline Chasselin (nr 15) przegrała pierwszego seta, by chwilę później wygrać dwa kolejne. Po pięciu rozegranych partiach to wyżej notowana Francuzka prowadziła 3:2, ale determinacją wykazała się zawodniczka MKS Jedynka Łódź, wygrywając szóstego seta do 9, a siódmego, decydującego – na przewagi, do 12. Kolejną rywalką Ślązak będzie Rosjanka Waleria Szczerbatych (nr 48).

Mniej wyrównane były pojedynki trójki pozostałych Polaków, którzy uzyskali awans do 2. rundy turnieju głównego gry pojedynczej – nie stracili oni choćby jednego seta. Natalia Bajor (nr 8) pokonała Brazylijkę Brunę Takahashi (nr 20), wyższość Patryka Zatówki (nr 5) musiał uznać Japończyk Masaki Takami (nr 59), natomiast Jakub Folwarski (nr 30) zwyciężył Węgra Gergely’ego Sabjana (nr 57).

W 2. rundzie turnieju głównego gry pojedynczej Bajor zmierzy się z reprezentantką gospodarzy Karoliną Mynarovą (nr 18), Zatówka zagra z Węgrem Bence’em Majorosem (nr 20), a przeciwnikiem Folwarskiego będzie Czech Tibor Pavlik (nr 47).

Na 1. rundzie udział w turnieju głównym gry pojedynczej zakończyli pozostali reprezentanci Polski. Katarzyna Galus (nr 55) przegrała w czterech setach z reprezentantką Izraela Nicole Trosman (nr 11), a Joanna Kiedrowska (nr 37) w takim samym stosunku uległa Rumunce Bernadett Balint (nr 9). Wyrównany pojedynek stoczyła Paulina Knyszewska (nr 31), która przegrała na przewagi dwa sety ze Słowaczką Miriamą Krsiakovą (nr 64), a cały mecz – w stosunku 1:4. Również w pięciu setach zakończył się pojedynek Adama Dosza (nr 46) z Japończykiem Masato Kakitsuką (nr 7).

Wyniki turnieju gry pojedynczej Czech Junior Open dziewcząt:

1. runda (1/32 finału):
Nicole Trosman (Izrael) – Katarzyna Galus 4:0 (11:7, 11:7, 11:7, 11:6)
Natalia Bajor – Bruna Takahashi (Brazylia) 4:0 (11:8, 11:7, 11:4, 11:7)
Pauline Chasselin – Julia Ślązak 3:4 (11:6, 9:11, 13:15, 11:8, 11:4, 9:11, 12:14)
Bernadett Balint (Rumunia) – Joanna Kiedrowska 4:0 (11:5, 12:10, 11:6, 15:13)
Miriama Krsiakova (Słowacja) – Pauliny Knyszewska 4:1 (9:11, 12:10, 11:7, 11:9, 14:12)